Partnerzy serwisu:

Wykonawcy wycenili prace po Salini na S3

ep. 10.09.2019

Wykonawcy wycenili prace po Salini na S3
fot. GDDKiA Lublin
Czterech wykonawców złożyło oferty w przetargu na dokończenie prac na drodze ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Kaźmierzów i Lubin Północ. Wykonawcy wycenili prace nieco drożej niż oczekiwał zamawiający.
Mowa o odcinku realizowanym wcześniej przez konsorcjum na czele z Salini Polska. Kontrakt z tym wykonawcą został rozwiązany pod koniec kwietnia. Teraz trzeba znaleźć wykonawcę, który dokończy budowę tego odcinka drogi na Dolnym Śląsku – chodzi o 14,4 km.

Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum Mota Engil Central Europe, Masfalt i Drogomex. Wyceniło swoje prace na 228,352 mln zł wobec budżetu zamawiającego w kwocie 211,688 mln zł.

Pozostałe propozycje złożyli: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia oraz Mirbud (236,459 mln zł), Budimex (258,748 mln zł) oraz Strabag Infrastruktura Południe (294,741 mln zł).

Teraz, jak zapowiedziano, inwestor przystąpi do oceny ofert.

Na wykonanie zadania będzie 14 miesięcy, przy czym każdy z wykonawców zadeklarował skrócenie tego okresu o 2 miesiące. Okresy zimowe nie są wliczane do czasu realizacji.

Jak podaje GDDKiA, do wykonania pozostało ok. 25% prac przewidzianych w pierwotnym kontrakcie. W zakres prac wchodzą m.in.: dokończenie budowy drogi ekspresowej (2 jezdnie po 2 pasy ruchu i pas awaryjny) oraz węzłów: Kaźmierzów, Polkowice i Lubin Północ.

Wykonawca musi też dokończyć budowę 25 obiektów inżynierskich, wykonać system odwodnienia i urządzenia ochrony środowiska. Wykonawca będzie musiał uzyskać również decyzję o pozwoleniu na użytkowanie i oddać trasę do ruchu.

Umowa z poprzednim wykonawcą (Salini Polska, Salini Impregilo, Todini Construzioni Generali, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export-Pribex) została zawarta 25 lutego 2014 roku. kontrakt sprzed ponad 5 lat był wart 561,037 mln zł brutto. Byla to kwota niższa od budżetu zamawiającego o blisko 95 mln zł (GDDKiA wyceniała zadanie na 655,845 mln zł).    

Plac budowy przekazano wykonawcy 19 stycznia 2015 r. Kontrakt, po wielokrotnym wzywaniu do mobilizacji na placu budowy, GDDKiA rozwiązała 29 kwietnia 2019 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony