Partner serwisu

Wykonawcy wycenili rozbudowę DK-22. Jest drożej

ep. 20.04.2022

Wykonawcy wycenili rozbudowę DK-22. Jest drożej
Fot. Google Maps
Żadna oferta nie mieści się w budżecie przygotowanym na rozbudowę drogi krajowej nr 22 między Królewem a granicą województwa pomorskiego i warmińsko mazurskiego. Widać zmianę w stosunku do poprzednich przetargów.
Chodzi o odcinek o długości ok. 10 km. GDDKiA przygotowała budżet w kwocie 158,1 mln zł. Najtańsza propozycja wykonawcy to 175,640 mln zł – na tyle prace wyceniło konsorcjum firm NDI.

Pozostałe propozycje to: Rubau Polska (lider) i Poltores (partner) – 206,6 mln zł, Polimex Infrastruktura (lider), Polimex Mostostal i Polbud Pomorze – 215,9 mln zł, Budimex – 219,8 mln zł oraz Porr – 225,2 mln zł.
Cena jest jedynym kryterium wyboru w tym przetargu.

W ramach inwestycji planowane jest m.in. wzmocnienie konstrukcji nawierzchni do 11,5 t/oś. Prace będą prowadzone na odcinku ok. 10,2 km pomiędzy granicami administracyjnymi Malborka do granicy województwa pomorskiego z warmińsko-mazurskim. Wyłączono z rozbudowy wcześniej przebudowane skrzyżowanie w Królewie Malborskim.

Przebudowane zostaną skrzyżowania, skorygowane będą łuki poziome i spadki poprzeczne, przebudowany zostanie system odwodnienia i zbiorników retencyjnych oraz przepusty pod drogą krajową.
Na całej długości odcinka powstanie ścieżka pieszo-rowerowa wraz z miejscem postoju oraz kanał technologiczny – zapowiada GDDKiA.

To pierwsze otwarcie ofert w dużym postępowaniu przetargowym GDDKiA od rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Jednocześnie to pierwsze od dawna postępowanie, w którym wszystkie oferty przekraczają budżet inwestora. W ostatnim czasie to wykonawcy wyceniali znacznie niżej niż szacował inwestor.

– Może to wskazywać na powrót do podejścia prezentowanego przez branżę w latach 2018-2019 oraz odzwierciedlenie obecnej sytuacji cenowej i materiałowej notowanej na rynku budowlanym – komentuje inwestor.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony