Partner serwisu

Wyremontowaną drogą przez Łęczycę

ep. 10.12.2021

Wyremontowaną drogą przez Łęczycę
fot. GDDKiA Łódź
Zakończyła się przebudowa drogi krajowej nr 91 w Łęczycy. Na 3-kilometrowym miejskim odcinku poprawił się komfort jazdy i bezpieczeństwo.
W ramach zrealizowanych prac konstrukcja jezdni została wzmocniona do 11,5 t/oś. Poprawione zostało także bezpieczeństwo miejskiej trasy – na wlotach do miasta wybudowano ronda, które uspokajają ruch.

Poprawiono geometrię skrzyżowań i wybudowano trzy nowoczesne akomodacyjne sygnalizacje świetlne. Na skrzyżowaniach wykonano lewoskręty i azyle dla pieszych.

Jak podała GDDKiA, w ramach remontu wykonano także dwie zatoki autobusowe z nowymi peronami oraz chodniki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Długość nowych chodników to aż 4,7 km. Ponadto powstało ponad pół kilometra ciągu pieszo-rowerowego i półtora kilometra drogi dla rowerów.

Przebudowany odcinek został oświetlony – zamontowano blisko 60 nowych, energooszczędnych lamp LED. W pobliżu szkoły ustawiono ekrany akustyczne.

Koszt przebudowy trasy wyniósł ok. 39,3 mln zł. Prowadzenie prac wymagało szczególnej ostrożności z uwagi na znajdujące się przy drodze zabytki, w tym m.in. zamek Kazimierza Wielkiego czy dawne budynki klasztorne, w których mieści się więzienie.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony