Partnerzy serwisu:

Wystarczy pieniędzy na dokumentację dla obwodnicy Starachowic

Elżbieta Pałys 05.01.2021

Wystarczy pieniędzy na dokumentację dla obwodnicy Starachowic
Fot. Google Maps
Wszystkie oferty, które wpłynęły w przetargu na dokumentację dla obwodnicy Starachowic zmieściły się w kwocie, którą zaplanował zamawiający. Jest 8 propozycji cenowych.
Obwodnica Starachowic ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 42. Obecnie jest na etapie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej. Poszukiwany wykonawca ma także pozyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach oraz wspierać zamawiającego na etapie przetargu w trybie zaprojektuj i wybuduj.

GDDKiA przygotowała na realizację zamówienia 11,7 mln zł. W tej kwocie mieszczą się wszystkie złożone oferty.

Najtaniej wyceniła prace Ivia – 6,396 mln zł. Za nią uplasowały się Mosty Katowice – 6,617 mln zł. Następna w kolejności oferta jest droższa o milion złotych, a ta która zawiera najwyższą cenę została złożona przez Multiconsult Polska – 8,760 mln zł.Wyświetl większą mapę

Obwodnica ma być drogą klasy GP o długości ok. 14 km. W ciągu trasy przewidywana jest budowa węzła drogowego i skrzyżowań jednopoziomowych.

Inwestycja, która ma być budowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic, ułatwi komunikację między Skarżyskiem-Kamienną, a Ostrowcem Świętokrzyskim. Przyczyni się (wraz z planowana obwodnicą Wąchocka) do lepszego skomunikowania drogi ekspresowej S7 z drogą krajową nr 9.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony