Partnerzy serwisu:

Wzrośnie bezpieczeństwo na przejazdach w Lubuskiem

inf. pras. 15.04.2019

arrow
arrow
Wzrośnie bezpieczeństwo na przejazdach w Lubuskiem
Fot. PKP PLK
Wzrośnie bezpieczeństwo na przejazdach w Lubuskiem
Wzrośnie bezpieczeństwo na przejazdach w Lubuskiem
Wzrośnie bezpieczeństwo na przejazdach w Lubuskiem
Wzrośnie bezpieczeństwo na przejazdach w Lubuskiem
PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększą bezpieczeństwo na 9 przejazdach kolejowo-drogowych w województwie lubuskim. Nowe urządzenia, lepsza nawierzchnia będą m.in. w Międzyrzeczu, Chociszewie Rogozińcu, Deszcznie i Letnicy. Na prace w ramach programu „przejazdowego” PLK w regionie przeznaczą 13 mln zł.
W Chociszewie Rogozińcu na linii Zbąszynek – Gorzów Wielkopolski zamontowane będą nowe półrogatki oraz sygnalizatory świetlne i dźwiękowe. Skrzyżowanie zyska nową nawierzchnię. Bezpieczeństwo zwiększy nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED, które zapewni dobrą widoczność także po zmroku. Pojawią się kamery monitoringu. Na modernizację przejazdu PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczą ok. 2 mln zł. Prace zaczną się w czerwcu i potrwają pół roku. W tym czasie – w porozumieniu z samorządem – dla kierowców wytyczone będą objazdy. Przewoźnicy wprowadzą komunikację zastępczą, którą uwzględni korekta rozkładu jazdy.

Bezpieczny i sprawny przejazd przez tory zapewnią też nowe urządzenia na przejeździe w Żaganiu, gdzie jest już nowa nawierzchnia. W czerwcu zacznie się wymiana sygnalizatorów ostrzegających kierowców o nadjeżdżającym pociągu. Na przejeździe zamontowane będzie nowoczesne oświetlenie. Warta ok. 2 mln zł modernizacja zostanie zrealizowana do jesieni.

Łącznie do końca roku PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują 9 skrzyżowań torów z drogami w województwie lubuskim za 13 mln zł. Bezpieczeństwo zwiększy się w Chociszewie Rogozińcu, Żaganiu, Dobroszynie, Deszcznie, Głębokich Międzyrzeckich, Międzyrzeczu, Letnicy, Koninie Żagański oraz między Zieloną Górą a Buchałowem. Prace realizowane są w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa”. W całej Polsce w ramach projektu zmodernizowanych zostanie ponad 180 przejazdów kolejowo-drogowych. Na prace PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły 250 mln zł, z czego 194 mln zł stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

#SzlabanNaRyzyko

PKP Polskie Linie Kolejowe konsekwentnie zwiększają bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych, prowadząc także kampanie społeczne skierowane do kierowców. W ramach akcji „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko!” rozdawane są ulotki przypominające o zasadach przejazdu przez tory kolejowe. W całej Polsce odbywają się szkolenia dla instruktorów nauki jazdy. Podejmowane działania mają uczulić użytkowników dróg na właściwe zachowanie na przejazdach. Jak wskazują statystyki, 99% wszystkich zdarzeń na skrzyżowaniach torów z drogami powoduje nieostrożność kierowców. Najczęstszymi błędami są omijanie rogatek, wjeżdżanie pod opadające zapory i niezatrzymywanie się przed znakiem „stop”.

#ŻółtaNaklejkaPLK

Poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych podnoszą także żółte naklejki. Oznakowano nimi prawie 14 tys. przejazdów. Naklejka z indywidualnym numerami przejazdu, alarmowym 112 i awaryjnym umieszczone są na słupku rogatki lub wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja. Z informacji na żółtej naklejce skorzystano dotąd ponad 400 razy. W 24 przypadkach po zgłoszeniu wstrzymano ruch pociągów i wezwano pomoc. Więcej o #ŻółtaNaklejkaPLK na: http://www.bezpieczny-przejazd.pl/o-kampanii/zoltanaklejkaplk/
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony