Partner serwisu

Yanosik chroni nie tylko kierowców. Te komunikaty ratują życie

art. sponsorowany 02.08.2022

Yanosik chroni nie tylko kierowców. Te komunikaty ratują życie
YANOSIKYANOSIK
Chyba nie ma w Polsce kierowcy, który nie znałby aplikacji Yanosik. Już od kilkunastu lat pomaga ona w bezpiecznym i wygodnym podróżowaniu po rodzimych drogach. Ostrzega o wypadkach, fotoradarach czy różnych utrudnieniach. Jednak Yanosik zwiększa bezpieczeństwo nie tylko samych zmotoryzowanych, ale także… pracowników drogowych. W jaki sposób?
Miliony kierowców
Yanosik to system ostrzegania dla kierowców, który gromadzi wokół siebie szeroką społeczność. Aplikacja została pobrana już ponad 15 mln razy, a każdego miesiąca z komunikatora korzysta ponad 2 mln unikalnych użytkowników. Średnio co 2 sekundy do systemu trafia zgłoszenie od kolejnego kierowcy. Społeczność Yanosika składa się z kierowców, którzy lubią pomagać sobie wzajemnie na drodze i nie jest im obojętne bezpieczeństwo za kółkiem. Dzięki otrzymywaniu informacji o sytuacji na drodze z odpowiednim wyprzedzeniem, mogą oni szybciej zareagować, co zmniejsza ryzyko gwałtownego hamowania czy kolizji. Potencjał aplikacji Yanosik w zakresie ostrzegania został dostrzeżony również przez firmę FBSerwis S.A.

Ostrzeżenia na wagę życia
FBSerwis już od 10 lat świadczy kompleksowe usługi z zakresu utrzymania infrastruktury drogowej. Do jej zadań należy m.in. zabezpieczanie miejsc wypadków drogowych, sprzątanie jezdni, odtwarzanie ogrodzenia dróg czy utrzymanie zieleni. Nierzadko prace te wykonywane są w miejscach o dużym natężeniu ruchu, a to może stanowić zagrożenie dla pracowników drogowych. Jak wynika ze statystyk firmy, w ciągu roku dochodzi do nawet kilkunastu wypadków z udziałem pracowników, mimo odpowiedniego oznakowania miejsc robót interwencyjnych. Niestety wielu kierowców ignoruje przepisy i nie zachowuje ostrożności, zwłaszcza na drogach szybkiego ruchu, a to może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Postanowiono więc znaleźć sposób na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników drogowych - wzbudzenie czujności kierowców, za pomocą Yanosika.

Czym jest SKOPI?
W ramach współpracy marka Yanosik stworzyła System Komunikacji o Pracach Interwencyjnych (SKOPI). System został stworzony w 2017 r. jako element kampanii FBSerwis pod nazwą ”Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie”, i jego celem było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa pracowników drogowych. Od tego czasu funkcjonuje na wszystkich drogach obsługiwanych przez FBSerwis i jest systematycznie wdrażany przy każdym nowo pozyskanym kontrakcie drogowym. Dzięki tej funkcji kierowcy podróżujący z aplikacją Yanosik odbierają specjalne ostrzeżenia, dotyczące prac wykonywanych w obrębie dróg. Obecnie są to 2 rodzaje komunikatów: o pracach drogowych oraz o koszeniu traw. Dzięki otrzymywaniu informacji z wyprzedzeniem, kierowcy mogą dostosować jazdę do sytuacji na drodze, a to zwiększa bezpieczeństwo zarówno ich samych, jak i pracowników drogowych. Informacje o wykonywanych pracach wprowadzane są do systemu na bieżąco, przez pracowników FBSerwis. Dzięki ogromnemu zasięgowi, jaki posiada Yanosik, komunikaty trafiają do szerokiego grona zmotoryzowanych, uświadamiając im, że na drodze nie są sami, a kultura jazdy ma ogromne znaczenie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony