Partner serwisu

Za darmo elektrykiem po autostradzie. Rusza specjalna akcja

ep. 05.07.2022

Za darmo elektrykiem po autostradzie. Rusza specjalna akcja
fot. Google Maps
Rusza kampania, która ma popularyzować korzystania z bezemisyjnych pojazdów w połączeniu z automatycznymi płatnościami za autostrady. W ramach akcji kierowcy aut elektrycznych należący do EV Klub Polska mogą przejeżdżać bez opłat po płatnych odcinkach polskich autostrad.
Akcja „Autostrada do elektromobilności” została zorganizowana przez Autopay, EV Klub Polska i Wallbox. W ramach inicjatywy użytkownicy aut w pełni elektrycznych, którzy należą do EV Klub Polska, mogą przejeżdżać bez opłat na koncesjonowanych autostradach AmberOne A1 Gdańsk – Toruń oraz A4 Katowice – Kraków (objętych videotollingiem), a także na państwowych autostradach A4 Wrocław – Sośnica i A2 Konin – Stryków (objętych systemem e-TOLL). Zwolnienie z opłat dotyczy maksymalnie pięciu przejazdów płatnymi odcinkami autostrad.

Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów, trzeba zarejestrować się lub zalogować w EV Klub Polska i wypełnić odpowiedni formularz. Będzie to podstawa do „preferencyjnego” logowania w aplikacji Autopay służącej do automatycznego wnoszenia opłat za autostrady.

Zasady przejazdu są takie same jak dla automatycznych płatności za aplikacją na poszczególnych odcinkach – tam gdzie jest videotolling (A1 Gdańsk – Toruń i A4 Katowice – Kraków) szlaban podniesie się automatycznie po sczytaniu numerów rejestracyjnych. W przypadku przejazdu autostradami po odcinkach objętych systemem e-Toll (A4 Wrocław – Sośnica oraz A2 Konin – Stryków) trzeba mieć włączoną aplikację Autopay.

– Rozwój rynku samochodów elektrycznych wymaga systematycznego wsparcia. Jako EV Klub Polska angażujemy się w inicjatywy popularyzujące elektromobilność. Duże zainteresowanie i bardzo dobre przyjęcie ubiegłorocznej pilotażowej kampanii pokazało nam, że jest w Polsce potrzeba tworzenia takich akcji – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska, organizator akcji „Autostrada do elektromobilności”.

– Autopay kolejny raz angażuje się w kampanię społeczną wspierającą rozwój mobilności elektrycznej w Polsce. Elektryfikacja transportu, także tego osobowego, to konieczność jeśli chcemy w Polsce w najbliższych latach osiągnąć neutralność klimatyczną. Z kolei dzięki korzystaniu z automatycznych płatności Autopay ograniczamy druk biletów i paragonów, co ma także wymierne korzyści dla środowiska naturalnego – mówi Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay.

Pilotaż akcji odbył się w czasie ubiegłorocznych wakacji. Jego uczestnicy odbyli blisko 4 tys. podróży autami elektrycznymi i przejechali łącznie ponad 160 tys. km. Jak podają organizatorzy akcji, pokonanie tego dystansu samochodami elektrycznymi zamiast spalinowymi pozwoliło zredukować emisję dwutlenku węgla o niemal 19 ton.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony