Partnerzy serwisu:

Za półtora roku do Łeby nową drogą wojewódzką

Redakcja 04.11.2016

Za półtora roku do Łeby nową drogą wojewódzką
fot. Kudak, commons.wikimedia.org, GNU FDL
W maju 2018 roku kierowcy będą mogli przejechać nowym ponad 13-kilometrowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Łeba – Białogarda wraz z obwodnicą Wicka. Na dziś Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zaplanował podpisanie umowy z wykonawcą tego odcinka.
Inwestycja otrzymała dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dzięki środkom unijnym droga województwa nr 214 zostanie rozbudowana na odcinku o długości ok. 6,17 km od ronda w Łebie w kierunku miejscowości Wicko. Wybudowana zostanie także obwodnica Wicka o długości ok. 7,5 km. Zadanie zrealizuje Strabag.

Wyświetl większą mapę
W ramach inwestycji powstaną m.in. ciągi pieszo-rowerowe i chodnik. Rozbudowane lub zbudowane zostaną skrzyżowania z drogami powiatowymi i drogą gminną. Powstaną drogi dojazdowe, nowe zatoki autobusowe, przejścia dla płazów i małych zwierząt. Droga zostanie oświetlona i oznakowana. Staną przy niej także ekrany akustyczne.

Realizacja zadania poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, przyczyni się do zmniejszenia liczby kolizji i wypadków, usprawni ruch i poprawi komfort podróżowania drogą. Dzięki niemu skróci się także czas podróży w kierunku nadmorskich miejscowości.

W dzisiejszym podpisaniu umowy – zaplanowanym na godz. 13 w Urzędzie Gminy w Wicku – będą uczestniczyć m.in. marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony