Partnerzy serwisu:

Zaawansowanie Zakopianki między Lubniem a Naprawą zbliża się do 70 proc.

Redakcja 22.03.2019

Zaawansowanie Zakopianki między Lubniem a Naprawą zbliża się do 70 proc.
fot. GDDKiA
Odcinek budowanej drogi S7 pomiędzy Lubniem a Naprawą to jeden z tych, których oddanie do ruchu zaplanowano na ten rok. Obecnie, jak wynika z informacji przekazanych przez GDDKiA, jego zaawansowanie zbliża się do 70 proc.
Chodzi o odcinek o długości 7,6 km, w tamach którego powstaje 10 wiaduktów i estakad oraz 6 małych obiektów mostowych. Obiekty inżynierskie stanowią ponad 1/3 tego odcinka.

Jak podaje GDDKiA, na odcinku I S7 Lubień – Naprawa kontynuowane są prace drogowe oraz roboty na obiektach inżynierskich, gdzie dotychczas zrealizowano podpory i mury oporowe w 67,4%, a ustroje nośne w 67,9 %.

Na estakadzie, która połączy istniejącą S7 z budowanym odcinkiem w Lubniu w ostatnim okresie układano papę na ustroju nośnym, betonowano dylatacje w osi, wykonywano izolację zasypki przyczółka. Na kolejnych obiektach kontynuowane były prace związane z: wbiciem ścianek szczelnych, dobijaniem i pogrążaniem grodzic ścianek szczelnych, deskowaniem płyty górnej wiaduktów oraz zbrojeniem ustroju nośnego.

Z kolei na 103- metrowym wiadukcie nad drogami dojazdowymi i niewielkimi ciekami w Lubniu prowadzone były prace w zakresie deskowania kap chodnikowych na obu nitkach. Kontynuowano także prace w zakresie betonowania ciosów podłożyskowych, montażu deskowania kap chodnikowych oraz montażu zbrojenia przyczółka na wiadukcie położonym na granicy Łętowni i Krzeczowa.

Deskowanie kap chodnikowych oraz zasypkę przyczółka wykonywano także na następnym wiadukcie, budowanym nad drogą S7, również na granicy Łętowni i Krzeczowa.

Fragment Lubień – Naprawa jest jednym z trzech będących obecnie w budowie odcinków Zakopianki. Za jego realizację odpowiada polsko-ukraińskie konsorcjum na czele z IDS-Bud. Dwa pozostałe fragmenty to tzw. odcinek tunelowy pomiędzy Naprawą a Skomielną Białą budowany przez Astaldi oraz trasa pomiędzy Skomielną Białą a Rabką Zdrojem (wraz z fragmentem DK-47 Rabka Zdrój – Chabówka), który realizuje Salini. Do oddania w tym roku planowane są odcinki I i III tj. Lubień – Naprawa oraz Skomielna Biała – Rabka Zdrój.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony