Partnerzy serwisu:

Zachodnia obwodnica Kęt. Umowa z wykonawcą jeszcze w tym roku

Magdalena Romanowska 25.10.2019

Zachodnia obwodnica Kęt. Umowa z wykonawcą jeszcze w tym roku
fot. Pixabay
Powstanie kolejny odcinek dofinansowany w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Tym razem chodzi o drugi etap obwodnicy zachodniej Kęt. W ramach tego zadania powstanie jednojezdniowa, dwupasmowa droga o długości niespełna 500 m. Ma być ukończona w 2020 roku.
Zachodnia obwodnica Kęt to inwestycja planowana od wielu lat. Była ona ujęta w programie strategicznym Transport i Komunikacja zarządu województwa małopolskiego, który zakładał wykonanie wielu zadań, w tym obwodnic, do 2020 roku. Celem programu było przyczynienie się do zmniejszania uciążliwości związanych z ruchem tranzytowym w centrach miast.
  
Pierwszy etap budowy był zrealizowany w 2011 roku. Powstał wtedy odcinek o długości 2 km od ul. Kościuszki, czyli drogi krajowej nr 52, do ul. Spacerowej. Do niedawna powodem przestoju w budowie dalszych części był brak funduszy. Gmina borykała się ze zgromadzeniem wkładu własnego.

We wrześniu 2019 roku udało się jednak uzyskać na realizację drugiego etapu prawie 4 mln złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Zgodnie z założeniami umowy z wykonawcami muszą zostać podpisane do końca tego roku.View Larger Map

Dlatego też gmina Kęty ogłosiła przetarg na budowę drugiego etapu zachodniej obwodnicy. Dokumentacja projektowa, decyzje administracyjne i decyzja ZRID znajdują się już w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

W ramach zamówienia powstanie jednojezdniowa, dwupasmowa droga klasy Z o długości około 484 m. Jednymi z robót, które będzie musiał przeprowadzić wykonawca są: przebudowa skrzyżowań z drogami powiatowymi, budowa chodnika, budowa zatoki autobusowej, budowa zjazdów indywidualnych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi, wykonanie żelbetowej ściany oporowej, ustawienie wiaty przystankowej, przebudowa ogrodzeń.

Zamówienie będzie obowiązywało do 16 października 2020. Oferty w przetargu można składać do 13 listopada 2019. O wyborze wykonawcy zadecyduje w 25 procentach okres gwarancji, w 15 procentach wysokość kary za opóźnienie wykonania zadania i w 60 procentach cena.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony