Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie. Budowana S6 ma być gotowa w tym roku

Elżbieta Pałys 21.08.2019

Zachodniopomorskie. Budowana S6 ma być gotowa w tym roku
fot. GDDKiA Szczecin
Na terenie województwa zachodniopomorskiego, w realizacji jest obecnie pięć odcinków drogi ekspresowej S6 pomiędzy Nowogardem a obwodnicą Koszalina i Sianowa, a także sama obwodnica. Wszystkie zadania są przewidziane do zakończenie w tym roku.
W maju tego roku do użytku oddany został pierwszy odcinek drogi ekspresowej S6, która połączy aglomerację szczecińską a Koszalinem. Mowa realizowanym przez Budimex fragmencie Goleniów – Nowogard. W realizacji znajduje się jeszcze 5 pomiędzy Nowogardem a początkiem obwodnicy Koszalina oraz obwodnica Koszalina i Sianowa (sekcja 1 i 3).

Jak informuje rzecznik zachodniopomorskiej GDDKiA, Mateusz Grzeszczuk, wszystkie te odcinki są przewidziane są do zakończenie w tym roku. – Na każdym z kontraktów trwają roboty, są to już w dużej mierze roboty związane z wykonywaniem warstwy ścieralnej oraz roboty wykończeniowe – mówi Mateusz Grzeszczuk.

 
fot. GDDKiA
Mowa o odcinkach: Nowogard – Płoty o długości 20,3 km realizowanym przez Mosty Łódź, Płoty – Kiełpino o długości 14,6 km, za którego realizację odpowiada Budimex (wykonawca otrzymał już świadectwo zakończenia robót zasadniczych; droga nie jest jeszcze dopuszczona do ruchu ze względu na nieukończenie odcinków przylegających i tym samym niemożność zapewnienia ciągłości ruchu) oraz Kiełpino – Kołobrzeg Zachód liczącej 24 km i realizowanej przez konsorcjum Polaqua i Dragados.

Dwa kolejne odcinki to Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie liczącej 14,7 km i budowanej przez Porr oraz fragment od Ustronia Morskiego do początku obwodnicy Koszalina i Sianowa. Ten odcinek liczy 24,2 km a buduje go Strabag.

Obwodnicę Koszalina i Sianowa realizuje Porr wraz z Polbudem Pomorze. Cała obwodnica to 21 km.

Jak wyjaśnia rzecznik zachodniopomorskiej GDDKiA, ostatnie terminy kontraktowe upływają w październiku, dlatego też właśnie inwestor planuje, że w IV kwartale do ruchu będzie oddana cała budowana S6 na Zachodnim Pomorzu (poza sekcją 2 obwodnicy Koszalina i Sianowa, która została wyłączona z kontraktu ze względu na konieczność przeprojektowania; przyczyna były niespodziewane problemy napotkane w gruncie).

Jeszcze przed IV kwartałem można liczyć na udostępnienie kierowcom odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa od węzła Koszalin Zachód do węzła Koszalin Północ. – Dokładny termin będzie zależał od podpisania umowy na wykonanie tymczasowej organizacji ruchu – informuje Mateusz Grzeszczuk.

Od 20 sierpnia obowiązuje także tymczasowa organizacja ruchu na odcinku Nowogard – Płoty. Ruch odbywa się prawym pasem docelowej trasy. Jak zaznacza rzecznik, jest to jednak przejazd przez plac budowy. Wyjaśnia, że na tym odcinku droga ekspresowa powstaje w dużej mierze w śladzie dotychczasowej DK-6, żeby więc wykonać roboty na dotychczasowym przebiegu, konieczna jest zmiana organizacji ruchu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony