Partner serwisu

Zachodniopomorskie. DK-31 Witniczka – Witnica będzie zamknięta

inf. pras./Red. 04.10.2021

Zachodniopomorskie. DK-31 Witniczka – Witnica będzie zamknięta
fot. GDDKiA Szczecin
Od wtorku 5 października całkowicie ma być wyłączony z ruchu odcinek drogi krajowej nr 31 pomiędzy miejscowościami Witniczka i Witnica. To trasa prowadząca m.in. z Kostrzyna nad Odra do Szczecina.
Utrudnienia będą związane z przebudową przepustu zlokalizowanego na rzece Stubia w pobliżu miejscowości Witniczka – poinformowała GDDKiA. Potrwają ok. 5 tygodni.


Przygotowano objazdy, których trasy są uzależnione od kategorii pojazdu:
• dla pojazdów ciężarowych – drogami krajowymi 23 i 26 przez m. Dębno i m. Myślibórz (w miejscowości Sarbinowo pojazdy ciężarowe kierowane są na drogę krajowa nr 23 i dalej na drogę 26 do miejscowości Chojna),

• dla pojazdów osobowych – drogami wojewódzkimi 125 i 126 oraz drogą powiatową na odcinku Moryń – Mętno (na skrzyżowaniu w m. Wierzchlas, pojazdy kierowane są na drogę wojewódzką nr 125 w kierunku m. Moryń, dalej drogą powiatową do m. Mętno i drogą wojewódzką nr 124 w kierunku m. Chojna).

Objazd dla samochodów osobowych wydłuży przejazd o około 22 kilometry, a dla pojazdów ciężarowych o około 62 kilometry.

Droga ponownie powinna być przejezdna pod koniec listopada.

Jak informuje zarządca drogi, przepust na rzece Stubia został wybudowany w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Obecnie jego konstrukcje stanowi ceglane sklepienie oparte o masywne konstrukcje kamienne.

W ramach planowanych prac przepust zostanie wyposażony w konstrukcję ze stalowej rury, która zostanie wsunięta w jego światło. Wykonane zostaną również prace wzmacniające oraz nowe schody skarpowe od strony wlotu. Nad przepustem i na przyległych dojazdach ułożona zostanie nowa nawierzchnia.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony