Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie: DW-151 z Płotna do Pełczyc zostanie przebudowana

Leonard Dolecki 05.07.2018

Zachodniopomorskie: DW-151 z Płotna do Pełczyc zostanie przebudowana
fot. ZZDW
Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 151. Inwestycja dotyczy odcinka Płotno – Pełczyce. Długość odcinka przeznaczonego do przebudowy to ok. 4 km.
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja odcinka DW-151 liczącego 4,08 km, który łączy miejscowość Płotno z Pełczycami. Jak podaje zamawiający – trasa ma częściowo pobiec po nowym śladzie. Fragment o długości ok. 1,28 km nie będzie przebudowywany, a zamiast tego trasa zostanie wybudowana po nowym, zoptymalizowanym śladzie, a jej długość w tym miejscu będzie wynosić 0,7 km.

Wyświetl większą mapę

– Rozwiązanie to ma na celu zwiększenie promienia łuku poziomego w planie, co przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego – podaje inwestor.

Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.: usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni i chodników, uregulowanie szerokości jezdni do 6,5 m w terenie zabudowanym oraz do 7 m na szlaku poprzez wykonanie poszerzeń, wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni oraz przebudowę istniejących skrzyżowań i zjazdów.

Wartość całej inwestycji jest szacowana na ok. 14,918 mln zł netto, z czego umowa ma opiewać na ok. 13,018 mln zł netto. Projekt przewidziany jest do współfinansowania przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020

Na oferty zamawiający czeka do 14 sierpnia 2018 roku. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę cenę (60%), dodatkowy okres gwarancji (25%) oraz doświadczenie kierownika budowy (15%). Według plany umowa z wykonawcą ma zostać podpisana pod koniec września br., a zakończenie inwestycji jest planowane na koniec września 2019 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony