Partner serwisu

Zachodniopomorskie: GDDKiA ogłasza przetargi na nowe 44 km dróg

Edyta Wsół 13.10.2015

Zachodniopomorskie: GDDKiA ogłasza przetargi na nowe 44 km dróg
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na realizację 44 km dróg ekspresowych i krajowych w województwie zachodniopomorskim. Postępowania dotyczą odcinków dróg S3/A6, S10 i DK-3.
Druga jezdnia obwodnic w ciągu S10

Jeden z ogłoszonych przetargów dotyczy budowy drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi ekspresowej S10 wraz z drogą wspomagającą Niedźwiedź – Zdunowo. Mająca powstać jezdnia będzie miała około 6,4 km długości. Zgodnie z zapisami Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, inwestycja będzie realizowana w latach 2016-2019. Jej koszt szacowany jest na ponad 84,3 mln zł.

A6 do rozbudowy

Następne postępowanie w województwie zachodniopomorskim dotyczy rozbudowy ciągu S3/A6 Kijewo – Rzęśnica wraz z rozbudową węzła Kijewo. Zadanie zostanie wykonane w ciągu 28-31 miesięcy, w zależności od tego, jaki termin wybiorą oferenci. W zakres prac wchodzi między innymi zaprojektowanie i rozbudowa węzła Kijewo, obejmująca ciągi tras A6 i DK-10 Szczecin – Stargard. Ponadto, na około 1,8-kilometrowym odcinku przebudowana zostanie autostrada A6.

S3 z Miękowa do Brzozowa szersza

Trzeci przetarg obejmuje wykonanie obwodnicy Brzozowa w ciągu drogi S3 oraz dostosowanie trasy z Miękowa do Brzozowa do parametrów drogi ekspresowej. Druga część zamówienia dotyczy dostosowania do parametrów trasy ekspresowej odcinka z Miękowa do Rzęśnicy. Postępowania zakłada budowę dwujezdniowej drogi na długości 22,4 km wraz z obwodnicą Brzozowa.

Nowa obwodnica w ciągu DK-13

Ostatnie z postępowań w regionie dotyczy budowy obwodnicy Warzymic i Przecławia w ciągu drogi krajowej nr 13. Trasa będzie miała około 6,5 km długości i pobiegnie od ronda Hakena w Szczecinie do autostrady A6, powstaną na niej dwa węzły drogowe. Zakończenie projektu przewidywane jest na pierwszą połowę 2020 roku.

Więcej informacji znajdziesz w Monitorze.

 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony