Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie: GDDKiA podpisała umowę na koncepcję obwodnicy Gryfina

Leonard Dolecki 18.02.2019

Zachodniopomorskie: GDDKiA podpisała umowę na koncepcję obwodnicy Gryfina
fot. LD
Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na opracowanie koncepcji programowej dla budowy obwodnicy Gryfina w ciągu drogi krajowej nr 31. Zadanie zostało powierzone Pracowni Projektowej Dróg i Mostów „DIM”.
W przetargu do zamawiającego trafiło 7 ofert, z których niestety żadna nie mieściła się w przewidzianym budżecie równym 725 tys. zł. Ostatecznie kontrakt został podpisany z firmą „DIM” ze Szczecina, a jego wartość to 1,141 mln zł.

W ramach zadania zostanie opracowana koncepcja programowa, wraz z badaniami geologicznymi dla obwodnicy Gryfina w ciągu DK-31 o długości 5,6 km. Dokumentacja ta uszczegółowi rozwiązania projektowe w korytarzu określonym w decyzji środowiskowej z 2012 roku. Obwodnica wyprowadzi z Gryfina ruch tranzytowy w ciągu DK-31. Znacząco zmniejszając oddziaływania związane z ruchem tranzytowym przebiegającym przez centrum miasta. Nowa trasa ominie też wiadukt kolejowy na wjeździe do Gryfina od strony Szczecina o ograniczonej skrajni poziomej, przez który samochody ciężarowe i autobusy jadące DK-31 muszą obecnie skręcać na drogę powiatową. Obwodnica ominie miasto od wschodu, będzie to jednojezdniowa droga klasy GP.
 
Inwestycja poprawi skomunikowanie w regionie. Dzięki niej Gryfino zostanie ominięte przez duży ruch samochodowy, który podróżuje w kierunku północ-południe. Dodatkowym skutkiem będzie także poprawa komfortu podróży do Szczecina (na północ) oraz do Kostrzyna nad Odrą (na południe).

Obwodnica pobiegnie w ciągu drogi krajowej nr 31. Poza samą poprawą komfortu może ona również pomóc w rozwoju ekonomiczny. W połączeniu z planowaną modernizacją Odrzańskiej Drogi Wodnej, która przepływa przez Gryfino, obwodnica może sprawić, że do miasta przybędą nowi inwestorzy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony