Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie. Kierowcy jeżdżą obwodnicą Węgorzyna

Redakcja 24.06.2020

Zachodniopomorskie. Kierowcy jeżdżą obwodnicą Węgorzyna
fot. GDDKiA
We wtorek otwarta została obwodnica Węgorzyna w ciągu DK-20. Inwestycja została zakończona na cztery miesiące przed kontraktowym terminem. Zadanie zrealizowała firma PRD Nowogard. Nowa trasa całkowicie wyprowadziła ruch tranzytowy z miejscowości Węgorzyno.
Dotychczasowy przebieg DK-20 w Węgorzynie to w znaczniej części droga z nawierzchnią z kostki kamiennej, która przebiega przez środek miejscowości między zabudowaniami. Obwodnica wyprowadziła z Węgorzyna ruch tranzytowy, co zmniejszyło uciążliwości dla mieszkańców, jak i również skróciło przebieg DK-20 o około 0,5 km. Obwodnica ma jedną jezdnię o szerokości 7 metrów (pasy ruchu po 3,5 m), na jej początku i końcu powstały ronda.

Pierwszy fragment obwodnicy wykonano kilkanaście lat temu. Miał on długość pół kilometra, a ruch ciągle musiał obywać się przez miasto starym przebiegiem DK-20.

W 2017 roku przyznano 16 mln złotych na wykonanie brakującego fragmentu drogi o długości 1 km. Ta decyzja umożliwiła aktualizację dokumentacji projektowej, a następnie ogłoszenie przetargu na budowę drogi.

Umowa z firmą PRD Nowogard została podpisana 27 lutego 2019 roku. Wartość umowy z wykonawcą wyniosła 13,286 mln zł. Terminem zakończenie zgodnie z umową był październik tego roku. Wykonawca wcześniej zakończył roboty, co umożliwiło oddanie drogi do ruchu już teraz.

Na terenie woj. zachodniopomorskiego trwa obecnie budowa obwodnicy Myśliborza w ciągu DK-26. Jej oddanie do ruchu planowane jest na sierpień przyszłego roku. Obecnie kończone są roboty ziemne, a jeszcze w wakacje mają ruszyć prace bitumiczne. Inwestycja pozwoli ominąć zabytkowe centrum Myśliborza, gdzie obecne pojazdy muszą przejeżdżać pod średniowieczną bramę obronną.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony