Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie: Na drogach wojewódzkich mostów nie brakuje

Kasper Fiszer 09.11.2019

Zachodniopomorskie: Na drogach wojewódzkich mostów nie brakuje
Most w Szczeciniefot. Kapitel, domena publiczna
Sieć mostów na drogach wojewódzkich w regionie jest dobra i nie wymaga uzupełnień – twierdzi miejscowy zarząd dróg. Samorządowy organ nie utrzymuje obecnie zadnej przeprawy promowej. Nie ma też sytuacji, w której droga, choć biegnie po obu stronach rzeki, nie jest połączona mostem.
Na naszych łamach regularnie opisujemy problem braku ciągłości dróg wojewódzkich na rzekach. Dotychczas przyjrzeliśmy się skali tego zjawiska w województwach mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, podlaskim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i warmińsko-mazurskim. Dziś rozmawiamy z zarządcą dróg z kolejnego regionu – województwa zachodniopomorskiego.

Sytuacja w województwie jest bardzo dobra

Sytuacja dotycząca przepraw i ich braku jest tam wyjątkowo dobra. – W sieci dróg ZZDW nie znajdują się drogi wojewódzkie, które przebiegają przez rzekę, na której nie ma mostu – informuje nas bowiem Bogdan Nowak, naczelnik Wydziału Mostów Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. W związku z tym zarządca nie utrzymuje żadnej przeprawy promowej.

Co więcej, przynajmniej w opinii regionalnego zarządcy dróg, sieć mostów jest adekwatna do potrzeb. – W związku z tym nie ma planów budowy nowych mostów – stwierdza Bogdan Nowak. Przypomnijmy jednak, że ZZDW planuje budowę obwodnicy Gryfic, a w ramach tej inwestycji przewidziane jest powstanie nowego mostu na Redze.

Świnoujście: miasto zależne od promów

Nieutrzymywanie przepraw przez ZZDW nie oznacza przy tym jednak braku żeglugi śródlądowej na terenie województwa. Najważniejszymi z przepraw są tam niewątpliwie te pozwalające na dostęp drogowy do Świnoujścia. Obecnie funkcjonują dwa połączenia, w tym jedno w ciągu drogi krajowej nr 93.

Najprawdopodobniej przyszłość świnoujskich promów jest jednak dość krótka. Pod Świną powstać ma bowiem tunel, który połączy obie części położonego na wyspach Uznam i Wolin miasta. Póki co jednak przeprawy są gwarantem normalnego funkcjonowania Świnoujścia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony