Partner serwisu

Zachodniopomorskie: Najkorzystniejsza oferta na S6 unieważniona

Leonard Dolecki 04.08.2015

Zachodniopomorskie: Najkorzystniejsza oferta na S6 unieważniona
fot. GDDKiA
3 lipca na wniosek firmy Impresa Pizzarotti GDDKiA unieważniła ofertę konsorcjum Strabag Infrastruktura Południe i Strabag na budowę odcinka Ustronie Morskie – Koszalin.
Na budowę drogi S6 na odcinku Ustronie Morskie – początek obwodnicy Koszalina i Sianowa złożono 6 ofert. Spośród nich na wykonawcę GDDKiA początkowo wybrała konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, które zaproponowało cenę 436,844 mln zł. Jednak po odwołaniu złożonym przez firmę Impresa Pizzarotti, która jest na drugim miejscu pod względem najtańszych ofert i opiewa na 468,482 mln zł, decyzja o najkorzystniejszej ofercie została unieważniona. Teraz oferty zostaną jeszcze raz poddane ocenie.

Kwota jaką GDDKiA przeznaczyła na tę inwestycję to 519,961 mln zł. Wszystkie firmy zaproponowały, że zadanie wykonają w ciągu 34 miesięcy oraz zaproponowały 10 lat gwarancji. Przy ocenianiu GDDKiA w 90% bierze pod uwagę cenę składaną przez oferentów. Kolejne 5% oceny to czas realizacji, a ostatnie 5% to okres gwarancji.


Zadanie zakłada budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej oraz obiektów inżynierskich takich jak wiadukty, mosty, estakady, przejścia dla zwierząt i przepusty nad ciekami. Dodatkowo firma, która wygra przetarg będzie musiała wybudować drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego i system odwodnienia, przebudować drogi publiczne, sieci elektroenergetyczne, sieci wodociągowe, zbudować miejsca obsługi podróżnych oraz zadbać o infrastrukturę służącą ochronie środowiska.

Trasa Ustronie Morskie, początek obwodnicy Koszalina i Sianowa ma mieć długość 24,2 km i zawierać dwa węzły, Borkowice i Dobre. Jest to jeden z sześciu odcinków drogi ekspresowej S6, którą zajmuje się szczeciński oddział GDDKiA. Trasa S6 ma po ukończeniu łączyć Szczecin z Gdańskiem. Ukończenie całości projektu jest przewidywane na 2018 rok.

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony