Partner serwisu

Zachodniopomorskie: Obwodnica Barlinka oficjalnie otwarta

Redakcja 22.07.2019

Zachodniopomorskie: Obwodnica Barlinka oficjalnie otwarta
fot. ZZDW
19 lipca br. odbyło się oficjalne otwarcie obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
Budowa obwodnicy miasta to jedna z najważniejszych inwestycji na drogach województwa zachodniopomorskiego w ostatnim czasie. Drogą nr 151 przejeżdża przez Barlinek średnio ponad 10 tys. samochodów w ciągu doby. Nowy jej przebieg zaprojektowano tak, by wykorzystać nasyp nieczynnej linii kolejowej.

W ten sposób poprawiono układ komunikacyjny miasta i odciążono istniejące ulice. Zmienił się również przebieg drogi wojewódzkie nr 156. Dodajmy, że w projektowaniu jest drugi etap tej inwestycji, który przewiduje połączenie nowej obwodnicy z DW nr 151 oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z ulicą 31 Stycznia.

View Larger Map

Całe zadanie kosztowało 23,6 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 14,85 mln zł. Nie bez znaczenia był wkład Gminy Barlinek, który wyniósł ponad 8 mln zł. Początkowo inwestycja miała być tańsza jednak z uwagi na konieczność zmian projektowych cena wzrosła (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Oficjalne otwarcie

Oficjalnego otwarcia obwodnicy miasta dokonali m.in.: Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz, Wicemarszałek Tomasz Sobieraj, Dyrektor ZZDW Michał Żuber oraz Starosta Myśliborski Andrzej Potyra.

– To jak wiele osób pojawiło się na uroczystości otwarcia trasy pokazuje nam jak ważne było to przedsięwzięcie dla mieszkańców miasta – komentował marszałek województwa, Olgierd Geblewicz.

II etap

Obecnie w planach jest budowa drugiego etapu trasy. W październiku ubiegłego roku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął się przetarg na jej projekt infrastruktury. Zadanie zostało powierzone firmie DIM ze Szczecina. Dokumentacja, która kosztuje 273 tys. zł i ma być wykonana do końca listopada przyszłego roku, przewiduje połączenie nowowybudowanej obwodnicy z DW nr 151 oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z ulicą 31 Stycznia.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony