Partner serwisu

Zachodniopomorskie. Pięć wariantów obwodnicy w ciągu DK-22

ep., 23.02.2022

Zachodniopomorskie. Pięć wariantów obwodnicy w ciągu DK-22
fot. Google Maps
Na drodze krajowej nr 22 między Gorzowem Wielkopolskim a Wałczem powstać ma obwodnica Człopy. Opracowano pięć możliwych wariantów jej przebiegu. Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, która zatwierdzi przebieg trasy jest już złożony.
Wraz z wypracowanymi wariantami trasy dodatkowo przedstawione zostały podwarianty. W zależności od wariantu długość obwodnicy może wynieść od 5 do 10,3 km. Dla jednego z nich zostaną wykonane badania podłoża i dokumentacja obejmująca elementy koncepcji programowej. Obwodnica Człopy ma być jednojezdniową drogą klasy GP.

Dla inwestycji opracowano pięć wariantów. Trzy z nich warianty (I, III i IV) omijają Człopę od wschodu, pozostałe dwa (II i V) od zachodu. Każdy wariant ma dodatkowy podwariant oznaczony literą A, który łączy się z istniejącą DK-22 poprzez ronda. Najdłuższy jest wariant III (10,3 km), a najkrótszy VA (5 km).


Warianty II, III i V przechodzą przez rzekę Cieszynkę, natomiast warianty I i IV jezioro Młyński Staw. Na przecięciu z rzeką lub jeziorem zaplanowano obiekt mostowy o długości od 232 (wariant VA) do aż 728 m (wariant II). Jako preferowany przez inwestora został wskazany wariant VA.

Prace projektowe na zlecenie GDDKiA wykonuje firma Trasa z Poznania. Zakończenie fazy przygotowawczej inwestycji planowane jest w 2023 roku. Realizacja w formule projektuj i buduj planowana jest w latach 2024-2028.

Obwodnica Człopy jest jedną z 9 planowanych obejść drogowych w woj. zachodniopomorskim, z tego łącznie cztery w ciągu DK-22. Są to obwodnice Wałcza, Szwecji i Rusinowa. W odniesieniu do dwóch pierwszych trwają już procedury związane z wydawaniem decyzji środowiskowej, dla obwodnicy Rusinowa wkrótce ma być złożony wniosek o wydanie tej decyzji.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony