Partner serwisu

Zachodniopomorskie. Poprawią się drogi nr 171 i 172

Redakcja 19.07.2022

Zachodniopomorskie. Poprawią się drogi nr 171 i 172
fot. UM Woj. Zachodniopomorskiego
Odcinek ul. Kołobrzeskiej w Szczecinku i prawie 13-kilometrowy fragment trasy z Barwic w kierunku Czaplinka – to dwie inwestycje planowane do realizacji w najbliższym czasie na drogach województwa zachodniopomorskiego. Remont dróg nr 171 i 172 będzie kosztował ponad 15 mln zł.
W Szczecinku wyremontowany zostanie 900-metrowy fragment ulicy w ciągu DW-172, który obecnie ma spękaną nawierzchnię i koleiny. W nawierzchni są ubytki, krawężniki są uszkodzone, a studzienki zapadnięte. To fragment za rondem Generalskim – do tego miejsca ulica Kołobrzeska została wyremontowana już wcześniej.

– Za trzy, cztery miesiące kierowcy będą już mogli cieszyć się nową jakością tej drogi. Wszyscy uczestnicy ruchu będą bezpieczniejsi – mówił wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

Wyremontowany zostanie także prawie 13-kilometrów DW-171 z Barwic do miejscowości Polne. Modernizacja jest możliwa dzięki zwiększeniu wydatków z budżetu województwa na infrastrukturę drogową – w sumie wzrósł on o 30 mln zł.

– W sumie w tym roku przeznaczymy na przebudowę i modernizację dróg prawie 100 mln złotych. To jest naprawdę ogromna kwota, rekordowa jeżeli chodzi o województwo zachodniopomorskie – podkreślił wicemarszałek Tomasz Sobieraj.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony