Partner serwisu

Zachodniopomorskie. Przebudują drogę wojewódzką numer 152

Grzegorz Rekiel 06.10.2021

Zachodniopomorskie. Przebudują drogę wojewódzką numer 152
fot. Google Maps
Nawierzchnia zostanie wymieniona, a zamiast mostu na Mogilicy pojawi się przepust. Przebudowany zostanie prawie 17-kilometrowy fragment drogi wojewódzkiej numer 152 w woj. zachodniopomorskim.
Chodzi o odcinek od powiatowego miasteczka Świdwin do końca przebiegu DW- 152 w miejscowości Buślary, gdzie krzyżuje się ona z drogą numer 163. W ramach przebudowy wymieniona zostanie nawierzchnia, poza terenem zabudowanym jezdnia zostanie poszerzona do 7 metrów, a w miejscowościach: Smardzko, Sława i Redo – do 6,5 m. Most na rzece Mogilicy zostanie rozebrany, a w jego miejscu pojawi się przepust (w ramach innego zadania mają być prowadzone prace na ponad 200-metrowym moście na Redze, ale przetarg nie został jeszcze ogłoszony). Inwestycja będzie się wiązać z wycinką drzew.Wyświetl większą mapę

Zakres prac obejmuje też budowę dwóch rond, remont przejazdu kolejowego, budowę chodników, budowę ścieżek pieszo-rowerowych, przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych, przebudowę przepustów, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę infrastruktury telekomunikacyjnej i wymianę latarni. Podbudowa jezdni zostanie wykonana „metodą recyklingu istniejących warstw bitumicznych z doziarnieniem materiałem kamiennym”. Wykonawca będzie także musiał zająć się robotami rozbiórkowymi, wykonaniem nasypów i wyprofilowaniem skarp.

Na wykonanie prac zwycięzca ogłoszonego niedawno przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich przetargu, będzie mieć półtora roku licząc od daty podpisania umowy. Na razie urzędnicy czekają na oferty zainteresowanych firm. Termin ich składania upływa 8 listopada.

Przy wyborze wykonawcy ZZDW będzie brać pod uwagę głównie cenę (waga 60 %, im niższa, tym więcej punktów), ale też „dodatkowy okres gwarancji”. Chodzi o to, że minimalny okres wynosi 5 lat (firma dostanie wtedy 0 pkt), za kolejny rok zainteresowane przedsiębiorstwo otrzyma 12 punktów, a za dwa lata – 24 pkt. Przy ocenianiu ofert pod uwagę będzie również brane doświadczenie kierownika budowy. Obowiązuje wadium w wysokości 100 tysięcy złotych.

Inwestycja ma zostać dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2021-2027.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony