Partner serwisu

Zachodniopomorskie. Rozbierają stary wiadukt w Lisowie. DK-20 zamknięta

ep. 11.09.2019

Zachodniopomorskie. Rozbierają stary wiadukt w Lisowie. DK-20 zamknięta
fot. GDDKiA
Przez kilka dni zamknięta będzie droga krajowa nr 20 w Lisowie w województwie zachodniopomorskim. Rozbierają nieczynny wiadukt wybudowany w latach 40. poprzedniego stulecia.
Dziś zamknięty został fragment drogi krajowej nr 20 w okolicy Lisowa w woj. zachodniopomorskim. |powodem są prace związane z rozbiórką starego wiaduktu nad drogą.

Wiadukt, o którym mowa to jednoprzęsłowy obiekt o konstrukcji żelbetowej wybudowany na początku lat 40. XX wieku. Powstał w ramach budowy autostrady Berlin – Królewiec. Choć konstrukcja obiektu została ukończona, droga która miała nim przebiegać nigdy nie powstała.

Był obiekt, nie było drogi

Wiadukt jest nieużywany od wielu lat i nie ma do niego dojazdu. Ponadto są na nim ślady zniszczeń powstałych w okresie II wojny światowej.

– Stan obiektu pogarsza się z roku na rok i zdarzało się, że elementy betonowe konstrukcji obiektu spadały na jezdnię DK-20 – informuje GDDKiA w Szczecinie. W tej sytuacji podjęto decyzję o jego rozbiórce. Zdemontowany ma być ustrój nośny, nie będą natomiast rozbierane przyczółki obiektu.

Nie wszystkie prace łatwo prowadzić przy czynnym ruchu. Żeby usprawnić prace, zdecydowano o zamknięcie ruchu pod wiaduktem na czas jego rozbiórki. Ma to potrwać ok 3-4 dni, potem ruch będzie się odbywał bez utrudnień.

Tymczasowa organizacja ruchu na czas robót zakłada objazd od Chociwla do Dobrej DW-144 i dalej DW-146 i DW-106 do Maszewa i Stargardu. – Skrzyżowania na trasie objazdu będą odpowiednio oznakowane żółtymi tablicami. W szczególności zwracamy uwagę kierowcom jadącym DW142 w kierunku Chociwla i dalej o konieczności zjazdu w Łęczycy na trasę objazdu – informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA w Szczecinie.

Prace rozbiórkowe wykonuje firma Itos. Jej prace kosztują 829,9 tys. zł.

Wkrótce kolejny obiekt

GDDKiA w Szczecinie planuje także rozbiórkę innego nieczynnego wiaduktu – nad A6 w rejonie Kołbaskowa. Ten obiekt o konstrukcji stalowej powstał wraz z budową autostrady w latach 30. ubiegłego wieku. Również od lat jest nieużywany, a od strony południowej nie ma połączenia z jakąkolwiek drogą.

Prace mają ruszyć lada dzień. W przypadku tego wiaduktu, jak informuje Mateusz Grzeszczuk, utrudnienie będą mniejsze – na czas prowadzenia robót zamykany będzie jeden pas ruchu.

Krajowy zarządca dróg wybrał do realizacji prac Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych Dźwigar. Zapłaci za prace 803,5 tys. zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony