Partner serwisu

Zachodniopomorskie: Są chętni do wykonania dokumentacji dla S11

Elżbieta Pałys 10.04.2017

Zachodniopomorskie: Są chętni do wykonania dokumentacji dla S11
fot. Cobber17, commons.wikimedia.org, GNU FDL
GDDKiA w Szczecinie otworzyła oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji dla odcinak drogi ekspresowej nr 11 pomiędzy Koszalinem a Bobolicami. Wpłynęło 14 ofert. Najtańsza poniżej 20 proc. budżetu zamawiającego.
Propozycję z najniższą cena złożyło biuro Egis Poland, które oczekuje 1,175 mln zł, przy planowanym budżecie zamawiającego wynoszącym 5,992 mln zł. Na drugim miejscu pod względem ceny jest oferta francuskiej firmy Safege, warta 3,671 mln zł. Oferta najdroższa opiewa na kwotę 16,605 mln zł. Złożyły ją Mosty Katowice.

Oprócz ceny uwzględniane będą także doświadczenie zespołu projektowego oraz – 30 pkt oraz termin – 10 pkt. Wszyscy zadeklarowali wykonanie zadanie w 14 miesięcy. Najczęściej wykazywane doświadczenie obejmuje 3 lub 4 projekty.

W ramach przetargu wykonawca przygotuje opracowanie projektowe i dokumentację w zakresie: opinii geotechnicznej, projektu robót geologicznych i hydrogeologicznych oraz dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i hydrogeologicznej. Wykona także dokumentację badań podłoża gruntowego oraz koncepcję programową dla budowy drogi S11 Koszalin – Szczecinek na odcinku od węzła Koszalin Zachód (bez węzła) do węzła Bobolice (z węzłem). Uzupełnienia wymaga także program funkcjonalno – użytkowy.

 
fot. GDDKiA

Objęty przetargiem odcinek 47,7 km. Wykonana w ramach trwającego przetargu dokumentacja ma posłużyć do ogłoszenia przetargu w trybie zaprojektuj i wybuduj. Według wcześniejszych zapowiedzi, powinno to nastąpić w 2018 roku, natomiast budowa miałaby się rozpocząć w 2020 roku. Koszt budowy szacowany jest na 1,2 mld zł.

Fragment, którego dotyczy przetarg jest częścią planowanej drogi ekspresowej między Koszalinem a Szczecinkiem (obwodnica Szczecinka jest już na etapie realizacji). Cała ta trasa będzie miała 70 km. Ma tu powstać droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu z zachowaną rezerwą pod trzeci pas. Pozostała część jest jeszcze na etapie przygotowania.

Droga ekspresowa S11 będzie wiodła z Zachodniego Pomorza, przez Wielkopolskę, Opolszczyznę do Śląska. W sumie ma mieć 550 km długości. W jej przebiegu znajdą się obwodnice Szczecinka, Jarocina, czy Ostrowa Wielkopolskiego. Na razie w jej dalszym przebiegu w kierunku południowym wybudowano zachodnią obwodnicę Poznania i pierwszy etap obwodnicy Ostrowa. W realizacji są obwodnice Jarocina, drugi etap obwodnicy Ostrowa (południowa część) i pierwszy etap obejścia Kępna (drugi jest na etapie przetargu).

Na etapie przygotowań jest odcinek ekspresowej jedenastki na Śląsku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony