Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie: Startuje przebudowa drogi Płotno – Pełczyce

Leonard Dolecki 08.10.2018

Zachodniopomorskie: Startuje przebudowa drogi Płotno – Pełczyce
fot. ZDW
Dziś, 8 października, wykonawcy zostanie przekazany plac budowy pod rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Płotno – Pełczyce. Odcinek liczy ponad 4 km. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.
W ogólności trasa wojewódzka nr 151 prowadzi ze Świdwina do Gorzowa Wielkopolskiego. W minionej perspektywie unijnej Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich realizował na tej trasie dwa projekty. Przebudowano wówczas 10-kilometrowy odcinek Węgorzyno – Ińsko oraz 8,7-kilometrowy odcinek Choszczno – Pełczyce.

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja odcinka DW-151 liczącego 4,08 km, który łączy miejscowość Płotno z Pełczycami. Jak podaje zamawiający – trasa ma częściowo pobiec po nowym śladzie. Fragment o długości ok. 1,28 km nie będzie przebudowywany, a zamiast tego trasa zostanie wybudowana po nowym, zoptymalizowanym śladzie, a jej długość w tym miejscu będzie wynosić 0,7 km.

– Rozwiązanie to ma na celu zwiększenie promienia łuku poziomego w planie, co przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego – podaje inwestor.

View Larger Map

Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.: usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni i chodników, uregulowanie szerokości jezdni do 6,5 m w terenie zabudowanym oraz do 7 m na szlaku poprzez wykonanie poszerzeń, wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni oraz przebudowę istniejących skrzyżowań i zjazdów.

Zadanie zostało powierzone firmie Maldrobud z Myśliborza, która złożyła najtańszą z dwóch ofert, które wpłynęły do zamawiającego. Wartość kontraktu to 14,431 mln zł, a prace mają zostać wykonane w ciągu 24 miesięcy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony