Partner serwisu

Zachodniopomorskie: Strabag po raz drugi najkorzystniejszy na S6

Leonard Dolecki 07.08.2015

Zachodniopomorskie: Strabag po raz drugi najkorzystniejszy na S6
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na wniosek firmy Impresa Pizzarotti ponownie rozpatrzyła oferty na odcinek S6 Ustronie Morskie – Koszalin. Za drugim razem najkorzystniejsza również okazała się oferta konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe.
Do przetargu złożono 6 ofert. Początkowo wybrano ofertę konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe o wartości 436,844 mln zł. Następnie firma z drugą pod względem ceny propozycją, Impresa Pizzarott odwołała się od tej decyzji. Drugie podejście do oceny ofert nie pozostawiło złudzeń. Strabag znowu został ogłoszony najkorzystniejszym wykonawcą. Przy ocenianiu GDDKiA w 90% bierze pod uwagę cenę składaną przez oferentów. Kolejne 5% oceny to czas realizacji, a ostatnie 5% to okres gwarancji.

Zadanie zakłada budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej oraz obiektów inżynierskich takich jak wiadukty, mosty, estakady, przejścia dla zwierząt i przepusty nad ciekami. Dodatkowo firma, która wygra przetarg będzie musiała wybudować drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego i system odwodnienia, przebudować drogi publiczne, sieci elektroenergetyczne, sieci wodociągowe , zbudować miejsca obsługi podróżnych oraz zadbać o infrastrukturę służącą ochronie środowiska.

Trasa Ustronie Morskie - początek obwodnicy Koszalina i Sianowa ma mieć długość 24,2 km i zawierać dwa węzły, Borkowice i Dobre. Jest to jeden z sześciu odcinków drogi ekspresowej S6, którą zajmuje się szczeciński oddział GDDKiA. Trasa S6 ma po ukończeniu łączyć Szczecin z Gdańskiem. Ukończenie całości projektu jest przewidywane na 2018 rok.

Więcej informacji znajdziesz w Monitorze, a w nim:

  • poznasz wszystkich oferentów i wartość ofert,
  • sprawdzisz, kiedy powstanie droga,
  • przeczytasz o zakresie zamówienia.


Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony