Partner serwisu

Zachodniopomorskie: Sześć ofert w przetargu na przebudowę DW-205

Leonard Dolecki 07.08.2015

Zachodniopomorskie: Sześć ofert w przetargu na przebudowę DW-205
fot. ZZDW Koszalin
Sześciu przedsiębiorców zgłosiło się do przetargu na modernizację DW-205 przebiegającej przez Sławno. Przebudowana droga ma być przede wszystkim bezpieczniejsza. Najtańszą ofertę złożyła firma Kobylarnia.
Liczy się cena i gwarancja

Zachodniopomorski ZDW przy wybieraniu ofert będzie brał pod uwagę cenę oraz okres gwarancji. Budżet tej inwestycji to ok. 13 mln zł. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Kobylarnia wyceniając swoje usługi na 8,868 mln zł. Gwarancja przewidziana przez tą firmę będzie trwać 72 miesiące.

Pod względem gwarancji najlepiej wypadają firma Skanska i Infrabud, proponując 84 miesiące gwarancji. Te oferty są jednak droższe i opiewają odpowiednio na 10,165 mln zł i 8,903 mln zł. Kolejne oferty zgłoszone do przetargu należą do firm Kolos (9,361 mln zł i 60 miesięcy), Strabag (9,534 mln zł i 69 miesięcy) oraz Eurovia (9,887 mln zł i 60 miesięcy).

W Sławnie ma być bezpieczniej

Wykonawca, który wygra przetarg będzie zobowiązany do realizacji zadania do końca listopada 2016 roku. Inwestycja przewiduje wymianę całej konstrukcji drogi na odcinku o długości ok. 2 km. W ciągu drogi powstaną trzy ronda. Trasa zyska nowe oświetlenie, a wzdłuż niej pobiegnie nowy chodnik oraz kanalizacja deszczowa.

Jednym z celów inwestycji jest poprawienie bezpieczeństwa w Sławnie. Aby zrealizować to założenie przebudowanych zostanie 12 skrzyżowań. Wybudowane zostaną azyle dla pieszych i elementy uspokojenia ruchu. W ramach projektu powstaną nowe zatoki autobusowe i miejsca parkingowe.

Droga wojewódzka nr 205 wiedzie z Darłowa przez Sławno i Polanów do Bobolic położonych przy DK-11. Trasa ta jest najistotniejsza w okresie letnim, kiedy do Darłowa i okolicznych nadmorskich miejscowości dojeżdżają turyści z południowej części kraju. Dzięki zmodernizowanej drodze przejazd będzie bardziej płynny.

Kolejna inwestycja

Będzie to pierwsza inwestycja realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Podobny program 2007 – 2013 pozwolił na przebudowanie odcinka DW-205 na odcinku Krupy – Sławno. Wtedy inwestycja kosztowała 28,935 mln zł.

W Sławnie droga przebiega ulicami Morską, Armii Krajowej, Koszalińską i Polanowską. Przebudowywany odcinek rozpocznie się na skrzyżowaniu ulic Morskiej i Armii Krajowej a zakończy zjazdem na obwodnicę Sławna w ciągu drogi krajowej nr 6.

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony