Partner serwisu

Zachodniopomorskie: ZDW chce wybudować obwodnicę Gryfic

Leonard Dolecki 26.07.2019

Zachodniopomorskie: ZDW chce wybudować obwodnicę Gryfic
fot. ZDW
Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Gryfic. Trasa ma liczyć ponad 4 km i połączyć drogi wojewódzkie o numerach 110 i 105. Jest to drugie podejście ZDW w Koszalinie do tej inwestycji. Pierwsze postępowanie, które ruszyło w maju br., zostało unieważnione z przyczyn formalnych.
Inwestycja przewiduje budowę obejścia Gryfic o długości około 4,4 km łączącego drogę wojewódzką nr 110 (ul. Niechorska) i nr 105 (ul. Piastów). Przebieg projektowanego odcinka drogi zaczyna się od DW nr 110 – przy ulicy Niechorskiej, przecina drogę powiatową nr 3114Z, biegnie nad linią PKP, następnie krzyżuje się z drogą wojewódzką nr 109, przechodzi nad rzeką Regą i biegnie do drogi wojewódzkiej nr 105 – do ul. Piastów.

Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.: wykonanie po nowym śladzie odcinka drogi szerokości 7 metrów o nawierzchni bitumicznej, budowę dwóch skrzyżowań typu rondo, budowę skrzyżowania z drogą powiatową nr 3114Z i drogą wojewódzką nr 105, budowę wiaduktu drogowego nad linią PKP, budowę mostu nad rzeką Rega oraz lokalnie budowę ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni z kostki betonowej.

View Larger Map

Na oferty zamawiający czeka do 30 sierpnia br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), dodatkowy okres gwarancji (25%), doświadczenie kierownika budowy (15%).

Kwota, którą inwestor chce przeznaczyć na realizację 60,622 mln zł. Projekt przewidziany jest do współfinansowania przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Według planu prace mają ruszyć 4 listopada br. i zakończyć się 31 sierpnia 2021 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony