Partner serwisu

Zachodniopomorskie. Zmierzą hałas na nowo wybudowanych drogach

ep. 23.11.2022

Zachodniopomorskie. Zmierzą hałas na nowo wybudowanych drogach
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie szuka wykonawcy, który wykona pomiary hałasu na nowych odcinkach dróg. Chodzi o S3/S6 oraz S10.
Badania zostaną wykonane w ramach analizy porealizacyjnej. Zlecenie ma być wykonane w podziale na dwie części. Pierwsza będzie dotyczyła pomiaru hałasu na inwestycji związanej z przebudową węzła drogowego Kijewo w Szczecinie w ciągu autostrady A6 i drogi krajowej S3, drugie obwodnicy Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10.

Inwestor oczekuje zrealizowania badań z zastosowaniem procedury ciągłej, tj. 24-godzinnej rejestracji poziomu hałasu. Wykonawca będzie także zobowiązany do rejestrowania natężenia i struktura ruchu, a także prędkości pojazdów i warunków meteorologicznych.

Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 23 miesięcy od podpisania umowy.

Węzeł Szczecin Kijewo stanowi połączenie autostrady A6 z DK-10. To główny węzeł łączący Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Został wybudowany jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku, a następnie rozbudowany w latach 70. i 80. Przed wakacjami tego roku zakończyła się jego przebudowa, w ramach której wykonano nowe, szersze wiadukty. Dodatkowo stara, betonowa nawierzchni autostrady została zastąpiona nową nawierzchnią bitumiczną.

Obwodnica Wałcza wybudowana w ciągu drogi ekspresowej S10 została oddana do ruchu pod koniec 2021 roku. Ma blisko 18 km długości i jest wyposażona w dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

GDDKiA czeka na oferty od wykonawców do 28 grudnia.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony