Partnerzy serwisu:

Zaczyna się budowa mostu na styku Małopolski i woj. świętokrzyskiego

ep. 07.03.2019

Zaczyna się budowa mostu na styku Małopolski i woj. świętokrzyskiego
fot. EP
Wykonawca mostu między Nowym Korczynem a Borusową wchodzi na plac budowy. Most przez Wisłę zastąpi funkcjonującą w tym miejscu przeprawę promową. Skróci się tym samym droga z Tarnowa w kierunku Kielc i Warszawy.
– Z początkiem marca bieżącego roku wydana została decyzja, zezwalająca na rozpoczęcie prac, a już 7 marca wykonawca, firma Intercor, wkroczy na plac budowy – poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.Wyświetl większą mapę

Budowa mostu pomiędzy Nowym Korczynem w województwie świętokrzyskim i Borusową w Małopolsce to wspólna inwestycja dwóch regionów. Jej koszt to 54 mln zł.

W ciągu drogi wojewódzkiej nr 973 powstać ma most o długości ok. 700 metrów oraz drogi dojazdowe do nowej przeprawy o łącznej długości ok. 2 km. Po obu stronach zaplanowano także ciągi piesze (o szer. 2 m) oraz po lewej stronie pas dla rowerzystów szeroki na 3 m.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2020 roku. Wraz z jej urzeczywistnieniem znacząco zmieni się droga pomiędzy Tarnowem a Kielcami. Obecnie podróżujący tą trasą muszą korzystać z przeprawy promowej, w promieniu kilkunastu kilometrów nie ma bowiem innego mostu. Dzięki powstającemu obiektowi o ok. 40 km skróci się podróż dla jadących z południowo wschodniej części Małopolski w stronę Kielc i Warszawy. Jadący w przeciwnym kierunku szybciej dostana się m.in. do autostrady A4.

W ramach przebudowy dróg związanych z inwestycją na południu, w części małopolskiej, przebudowany będzie fragment DW-973 o długości kilkuset metrów, natomiast w Nowym Korczynie zaplanowano budowę ronda na skrzyżowaniu DK-79 i DW-973, a także wykonanie fragmentu drogi łączącej most z DK-79.

Prace w części małopolskiej mają kosztować w sumie ponad 27,7 mln zł (w tym ponad 23,5 mln z funduszy unijnych w ramach RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020). Roboty budowlane na terenie świętokrzyskiego będą kosztować 28 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony