Partnerzy serwisu:

Zaczynają się prace na dokumentacją dla obwodnicy Człuchowa

ep. 30.04.2021

Zaczynają się prace na dokumentacją dla obwodnicy Człuchowa
fot. GDDKiA
Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Człuchowa już podpisana. Firma Schuessler – Plan Inżynierzy może rozpoczynać prace. Zamówione opracowania będą kosztowały 3,181 mln zł.
Obwodnica jest planowana w ciągu dróg krajowych nr 22 i 25 . Będzie droga klasy GP. Właśnie rozpoczynają się prace nad dokumentacją.

W ramach umowy projektant przygotuje studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej oraz materiałami do decyzji środowiskowej.

W planach jest droga jednojezdniowa z rezerwą pod drugą jezdnię w przypadku DK-22 oraz czterema skrzyżowaniami bądź węzłami – o ostatecznych rozwiązaniach zdecydują analizy. Wraz z droga ma powstać także obwód utrzymania drogi.

Droga ma poprawić bezpieczeństwo i zwiększyć płynność ruchu na drogach krajowych nr 22 i 25. Przy okazji zmniejszy się także czas przejazdu. Obecnie obie drogi krajowe przebiegają przez centrum miasta, w tym w sąsiedztwie zabytkowej części Człuchowa. Dodatkowo trasa (DK-25) przez miasto przecina się z w jednym poziomie nie tylko z innymi ulicami, lecz także z wielotorową linią kolejową.

Wykonana lata temu obwodnica w ciągu drogi krajowej nr 22 (al. Jana Pawła II) przejęła rolę miejskiej trasy średnicowej i przebiega przez obszary gęstej zabudowy.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony