Partnerzy serwisu:

Zadania drogowe za 150 mln zł. Pieniądze trafią do 6 województw

MR 03.09.2019

Zadania drogowe za 150 mln zł. Pieniądze trafią do 6 województw
for. Pixabay
Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło do realizacji 7 programów i 3 aneksy do programów inwestycji dla zadań drogowych. Ich łączny koszt to ponad 150 mln zł. Zadania mają związek z rozbudową odcinków dróg i wzmocnieniem ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Przebudowane będą skrzyżowania, wybudowane zatoki autobusowe, chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, a także wybudowane mosty na dogach krajowych. Kilka z tych projektów jest już w fazie realizacji. Do ich wykonania dojdzie na terenie sześciu województw: dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim.
Województwo dolnośląskie
• Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w woj. dolnośląskim na DK 35 w Unisławiu Śląskim w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych – Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych (aneks)
Zadanie polega na budowie chodnika w ciągu drogi krajowej nr 35 w miejscowości Unisław Śląski.
Okres realizacji robót: 2020 r.

Województwo lubuskie

• Rozbudowa DK 24 od granicy województwa do Chełmska
Celem inwestycji jest doporowadzenie odcinka drogi krajowej nr 24 o długości ponad 10 km do standardu drogi klasy GP, przez dostosowanie nośności nawierzchni do ruchu o obciążeniu osi 115 kN. Zadanie obejmuje poszerzenie jezdni, przebudowę skrzyżowań, przebudowę istniejących przepustów drogowych oraz aktualizację oznakowania i urządzeń BRD.
Okres realizacji: 2019-2025 proces przygotowawczy; 2025-2026 roboty budowlane.
• Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie lubuskim na DK 12 w Trzebielu w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych – Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych (aneks)
Zadanie polega na budowie chodnika o łącznej długości 191 m w miejscowości Trzebiel.
Okres realizacji robót: 2019 r.

Województwo łódzkie
• Budowa trzech nowych obiektów inżynierskich przez ciek bez nazwy, po rozbiórce dwóch mostów w Bratoszewicach oraz mostu w miejscowości Brzedza w ciągu DK 14
W ramach zadania zostaną wybudowane trzy nowe mosty w ciągu drogi krajowej nr 14.
Okres realizacji robót: 2021 r.

Województwo małopolskie
• Budowa mostu na potoku Luszówka w Chrzanowie w ciągu DK 79
W ramach zadania zostanie rozebrany stary i wybudowany nowy most na drodze krajowej nr 79 wraz z przebudową sieci uzbrojenia terenu.
Okres realizacji robót: 2020-2022.
• Budowa chodnika w ciągu DK 28 w Szymbarku
Inwestycja obejmuje budowę chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 28 o długości 437 m po stronie prawej oraz wykonanie kanalizacji wraz z odprowadzeniem do istniejących odbiorników, a także przebudowę istniejących zjazdów i umocnienie wylotów istniejących przepustów.
Okres realizacji robót: 2019 r.
• Budowa chodnika w ciągu DK 75 w miejscowościach Uszew i Zawada Uszewska
Zakres inwestycji obejmuje budowę chodnika o długości 1,111 km po stronie lewej i przedłużenie istniejącego przepustu, a także przebudowę istniejących zjazdów i budowę kanalizacji technicznej.
Okres realizacji robót budowlanych: 2019 r.

Województwo podkarpackie
• Rozbudowa DK 77 na odc. Gorzyce – Wólka Pełkińska – Pełkinie (aneks)
Zadanie obejmuje rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 77 o długości 8,396 km wraz z jej poszerzeniem, wzmocnieniem konstrukcji nawierzchni do ruchu o obciążeniu osi 115 kN. W ramach inwestycji przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami podporządkowanymi, wybudowane brakujące chodniki, a także przebudowane istniejące chodniki i wybudowane zatoki autobusowe.
Okres realizacji robót: 2019-2021.

Województwo warmińsko-mazurskie
• Budowa chodnika oraz wykonanie przejścia dla pieszych w województwie warmińsko-mazurskim w ciągu DK 57 w Bisztynku
W ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 57 w miejscowości Bisztynek wybudowany zostanie chodnik o łącznej długości 662 m i zostanie wykonane przejście dla pieszych wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym oraz urządzeniami BRD.
Okres realizacji robót: 2019 r.
• Budowa zatok autobusowych, chodnika oraz przejść dla pieszych w województwie warmińsko- mazurskim w ciągu DK 57 w Czerwonce
W ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 57 w miejscowości Czerwonka wybudowany zostanie chodnik o łącznej długości 1 415 m i zostaną wykonane przejścia dla pieszych oraz dwie zatoki autobusowe wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym oraz urządzeniami BRD.
Okres realizacji robót: 2019 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony