Partnerzy serwisu:

Zadbają o dojazd do węzła Romanów na A1

Elżbieta Pałys 24.02.2016

Zadbają o dojazd do węzła Romanów na A1
fot. ZDW Łódź
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi rozbuduje drogę nr 714 na odcinku Brójce – węzeł autostradowy Romanów.
– Rozbudowywany odcinek jest dojazdem od strony Tomaszowa Mazowieckiego do budowanej obecnie autostrady A1 Stryków – Tuszyn – wyjaśnia Marcin Nowicki, rzecznik prasowy łódzkiego ZDW. Realizacja planowana jest na lata 2016-2017.

Obecnie DW–714 na tym odcinku jest w złym stanie technicznym. Ponadto, brakuje chodników i innej infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo. Zakres zaplanowanych robót obejmuje: wymianę konstrukcji jezdni, rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Przewidziana jest także budowa i przebudowa zjazdów, odtworzenie i regulacja rowów przydrożnych, budowa kanalizacji deszczowej, oświetlenia, zatok autobusowych i parkingu. Szacunkowa wartość zadania to ponad 23 mln zł. 

W dalszej kolejności, w latach 2018 – 2019, planowana jest rozbudowa odcinka węzeł Romanów – granica Łodzi. W tym przypadku droga wojewódzka poprowadzona zostanie śladem obecnej drogi powiatowej. – Plany dalszej rozbudowy drogi nr 714 są bardzo
zaawansowane. Trasa ta, nie tylko będzie przecież rozprowadzać ruch z autostrady A1, ale będzie stanowić również w przyszłości naturalną kontynuację, kolejnego etapu łódzkiej trasy Górna. Jest więc dla aglomeracji łódzkiej, jednym z najważniejszych przedsięwzięć drogowych, które jako województwo, będziemy realizować w najbliższych latach – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.  

Łódzki ZDW ogłosił przetarg na realizację tego zadania. Na oferty od potencjalnych wykonawców czeka do 4 kwietnia. Złożone propozycje będą oceniane z uwzględnieniem dwóch kryteriów: ceny, która ma stanowić 88% wagi oraz długości okresu rękojmi – 12%.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony