Partnerzy serwisu:

Zagraniczne Biura Handlowe PAIH z ofertą inwestycyjną Portu Gdynia

inf. pras. 26.10.2018

Zagraniczne Biura Handlowe PAIH z ofertą inwestycyjną Portu Gdynia
fot. LD
Zarząd Morskiego Portu Gdynia (ZMPG) podpisał porozumienie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu. Wydarzenie miało miejsce podczas I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą- PAIH Expo 2018 odbywającego się na PGE Narodowy.
Krystalizująca się sieć Zagranicznych Biur Handlowych PAIH jest kluczowym elementem nowego modelu internacjonalizacji polskiego biznesu jako jednego z filarów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Podczas jednodniowego wydarzenia, którego realizacja przebiegała przy współpracy z Grupą PFR, ZMPG zyskał nowego partnera do współpracy w zakresie promocji swoich strategicznych inwestycji za granicą.

– Dzięki realizowanym przez PAIH programom ekspansji na rynki perspektywiczne mamy sporą szansę na znalezienie odpowiedniego inwestora dla kluczowego z punktu widzenia rozwoju Portu Gdynia projektu jakim jest Port Zewnętrzny – komentuje prezes ZMPG pan Adam Meller

– Korzystając z wiedzy i kompetencji Zagranicznych Biur Handlowych PAIH, mamy do dyspozycji ponad 50 takich placówek. Dzięki nawiązanej współpracy szybciej dotrzemy do potencjalnych inwestorów zainteresowanych naszymi projektami – dodaje wiceprezes ZMPG pan Grzegorz Dyrmo.

Nawiązana współpraca koncentrować się będzie w zakresie promocji działań na rzecz napływu zagranicznych inwestycji do Gdyni poprzez organizację spotkań, prelekcji oraz seminariów kontaktowych z zagranicznymi inwestorami. Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu to sieć przedstawicielstw, których zadaniem jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski. Docelowo powstać ma 70 Biur, w krajach o największym potencjale rozwojowym dla polskich firm. Biura charakteryzują się elastyczną strukturą dopasowaną do potrzeb i wyzwań na danym rynku oraz szerokim wachlarzem usług świadczonych na miejscu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdynia
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony