Partner serwisu

Zamknięcie hoteli nie dotknie branży budowlanej. Jest deklaracja MI

Jakub Madrjas 18.12.2020

Zamknięcie hoteli nie dotknie branży budowlanej. Jest deklaracja MI
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Zamknięcie hoteli nie dotknie branży budowlanej ani transportowej – deklaruje Ministerstwo Infrastruktury. 
Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych wystosował wczoraj do wiceministra Andrzeja Bittela prośbę o pilne spotkanie z organizacjami kolejowymi na temat rządowych zapowiedzi zamknięcia wszystkich hoteli w kraju. Taka decyzja uniemożliwiłaby świadczenie usług transportu kolejowego. Dziś (18 grudnia) rano Ministerstwo Infrastruktury zapewniło, że rozporządzenie umożliwi sprawne działanie sektora transportu. – Problem jest nam znany. Przypilnujemy zapisów rozporządzenia tak, aby ruch kolejowy i inne gałęzie transportu w żaden sposób nie poniosły negatywnych konsekwencji – powiedział Rynkowi Kolejowemu w piątek rano sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzej Bittel.

Podobne zapytanie, jak ZNPK, wystosowały do Ministerstwa również inne organizacje branżowe. Izba Gospodarcza Transportu Lądowego zwraca uwagę, że wprowadzenie zupełnego zakazu przebywania pracowników budowlanych, a także pracowników nadzoru i kadry kierowniczej w hotelach, pensjonatach, czy na kwaterach może praktycznie uniemożliwić prowadzenie inwestycji infrastrukturalnych i w konsekwencji doprowadzić do zatrzymania budów. – Podczas regularnych spotkań branży z MI wielokrotnie zostało potwierdzone, że budowy nie są ogniskami zakażeń, zatem w interesie gospodarki narodowej jest utrzymanie ciągłości pracy – podkreśliła Izba.

Jak zadeklarował dziś w rozmowie z portalem rynekinfrastruktury.pl wiceminister Andrzej Bittel, branża budowlana również zostanie wyłączona z zapisów dotyczących zamknięcia hoteli. Wykonawcy inwestycji mogą więc spać spokojnie – także w hotelach. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport