Partner serwisu

Zamknięta obwodnica Opoczna. Trwa modernizacja CMK

Magdalena Romanowska 31.10.2019

Zamknięta obwodnica Opoczna. Trwa modernizacja CMK
Fot. Google Maps
Rozpocznie się kolejny etap modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej. Po zamknięciu przejazdu pod wiaduktem kolejowym w Opocznie przyszła kolej na zamknięcie obwodnicy miasta. Spowoduje to spore utrudnienia na drogach miejskich, gdyż na nie skieruje się cały ruch tranzytowy.
Po dniu Wszystkich Świętych, w poniedziałek 4 listopada , ok. godziny 11.00 zamknięta dla ruchu zostanie obwodnica Opoczna (DK-12). Ma to związek z trwającym remontem Centralnej Magistrali Kolejowej (inwestor PKP PLK).

Oznacza to, że zarówno ruch lokalny, jak i cały ruch tranzytowy będzie się odbywał przez centrum miasta. Należy więc spodziewać się utrudnień i dłuższego przejazdu na trasie Piotrków Trybunalski − Radom.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do piątku 8 listopada, do godziny 15.00, kiedy ruch na obwodnicy zostanie ponownie przywrócony, jak zapewnia wykonawca robót. Jest to kolejne wyłączenie tej drogi z ruchu. Ostatnio miało miejsce w maju, kiedy to obwodnica była zamknięta przez tydzień.

Dopiero niedawno skończyły się utrudnienia związane z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem kolejowym w Opocznie. Wykonawca robót, firma Sarinż przedłużyła termin zakończenia prac na tym odcinku ze względu na trudnie warunki gruntowo-wodne i skomplikowaną technologię wykonywania robót.

Prace na w okolicach linii kolejowej w Opocznie są prowadzone w ramach modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej, czyli linii Grodzisk Mazowiecki–Zawiercie (nr 4) o długości 224 km. CMK zapewnia sprawne połączenie Warszawy m.in. z Krakowem, Katowicami, Wrocławiem, Częstochową, Opolem, Rzeszowem z prędkością do 200 km/h. Została wybudowana w latach 1971-1977 i wymaga licznych ulepszeń. W ramach ich wprowadzania powstają między innymi dwa wiadukty drogowe między Włoszczową a Olszanowicami.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony