Partnerzy serwisu:

Zamość: Kierowcy mogą już jeździć łącznikiem ulicy Prostej i Namysłowskiego

Leonard Dolecki 31.08.2018

Zamość: Kierowcy mogą już jeździć łącznikiem ulicy Prostej i Namysłowskiego
fot. Olivier H, flickr.com, CCA
Dziś, 31 sierpnia br., otwarty został odcinek miejskiej drogi w Zamościu. Mowa o łączniku ulic Prostej i Karola Namysłowskiego. Inwestycja została dofinansowana z ze środków rezerwy subwencji ogólnej.
Inwestycja trwała ok. półtora roku. Nowa ulica w Zamościu ma 631 metrów długości. Wykonawcą przedsięwzięcia było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Wartość projektu to ok. 7 mln zł.

W ramach zadania powstała nowa ulica, z chodnikami, ścieżkami rowerowymi, zjazdami do posesji i zatokami autobusowymi. Dodatkowo, przebudowana została również ulica Prosta i jej skrzyżowanie z ul. Bohaterów Monte Cassino, a skrzyżowanie z ul. Prymasa Wyszyńskiego zostało przerobione na rondo.

Ponadto wykonano oświetlenie uliczne, sieć wodociągową, sieć kanalizacji sanitarnej, sieć kanalizacji deszczowej, sieć kanalizacji teleinformatycznej dla światłowodu.

Wyświetl większą mapę

Nowa trasa nie jest zlokalizowana w samym centrum miasta, ale znajduje się w jego pobliżu. Dzięki niej kierowcy będą mogli ominąć ścisłe centrum miasta.

Trasa biegnie w kierunku północ-południe. Infrastruktura była gotowa już w środę, 29 sierpnia. 30 sierpnia odbył się odbiór techniczny, a dziś uroczyście otwarto drogę. W wydarzeniu brał udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony