Partnerzy serwisu:

Zapowiada się zmiana w programie Mosty dla regionów

Elżbieta Pałys 19.03.2019

Zapowiada się zmiana w programie Mosty dla regionów
fot. halfrain, flickr.com
W drugim kwartale tego roku ma być przyjęta zmiana w rządowej uchwale dotyczącej Programu mosty dla regionów. Włączy do grona beneficjentów miasta na prawach powiatu. Da także premierowi prawo do akceptacji wniosków.
O tym, że taka zmiana jest brana pod uwagę pisaliśmy TUTAJ. Teraz plan jej wprowadzenia potwierdza Rządowe Centrum Legislacji. Zmiany w uchwale Rady Ministrów z 9 lipca 2018 w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów mają być przyjęte przez rząd w drugim kwartale.

Celem ma być dostosowanie programu mostowego do zapisów przyjętej w międzyczasie ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych (to z tego funduszu mają pochodzić środki na przedsięwzięcia mostowe).

Chodzi o dwie zasadnicze modyfikacje. Pierwsza włącza do katalogu wnioskodawców, analogicznie jak w FDS, także miast na prawach powiatu, jednak z wyłączeniem tych, które są siedzibą wojewody lub sejmiku województwa.

Druga zmiana ma włączyć Prezesa Rady Ministrów do procedury akceptacji wniosków. To także analogia do zapisów ustawy o FDS, gdzie listy rekomendowanych wniosków utworzone na poziomie wojewody będą trafiały do ostatecznej akceptacji premiera. W tym przypadku premier ma też do dyspozycji rezerwę w wysokości 5 proc. puli rocznej.

Obecnie trwa nabór wniosków do programu Mosty dla regionów. Jeszcze niedawno resort inwestycji i rozwoju informował o 4 złożonych wnioskach. Na razie jako koniec naboru obowiązuje data 30 marca, jednak prawdopodobnie, wskutek planowanych zmian rozszerzających grono samorządów uprawnionych do aplikowania, będzie on przedłużony, lub zostanie ogłoszony nowy nabór.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony