Partnerzy serwisu:

Zaprojektują 2+1 z Suchowoli do Sztabina

inf. pras. 04.06.2019

Zaprojektują 2+1 z Suchowoli do Sztabina
fot. camellia
GDDKiA podpisała umowę na opracowanie koncepcji programowej na 13-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 8 od Suchowoli do Sztabina. Razem z odcinkiem Korycin – Suchowola obecnie w projektowaniu jest dokumentacja projektowa na budowę łącznie 28 kilometrów nowej DK-8 pomiędzy Białymstokiem a Augustowem. Trasa będzie miała przekrój 2+1 z dodatkowym pasem do wyprzedzania.
Firma Kontrakt z Gdańska za 1,78 mln zł opracuje dokumentację projektową uszczegóławiającą materiały z decyzji środowiskowej, w stopniu umożliwiającym ogłoszenie przetargu w systemie „projektuj i buduj” . W koncepcji opracowany będzie tylko wariant wskazany w decyzji środowiskowej.

Planowana inwestycja obejmuje budowę nowej DK-8 wraz z obwodnicą Sztabina w przekroju 2+1 (z naprzemiennie występującym dodatkowym pasem do wyprzedzania). Dziś cały ruch na krajowej 8 przechodzi przez samą miejscowość. Nowa droga będzie przenosiła obciążenie pojazdów o nacisku 11,5 t/oś, przewidziano budowę skrzyżowań z drogami niższej kategorii w poziomie, budowę zatok autobusowych, chodników i odcinków ciągów pieszo-rowerowych.

Koncepcja programowa powinna być gotowa w przyszłym roku. Podpisanie umowy w systemie „projektuj i buduj” planowane jest na rok 2021, a realizacja inwestycji w terenie na lata 2023 – 2025.

Warto dodać, że od połowy marca trwają już prace nad koncepcją programową sąsiedniego odcinka DK8 Korycin – Suchowola z obwodnicą Suchowoli (dł. ok 15,3 km), natomiast wkrótce planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonanie Koncepcji Programowej dla ostatniego odcinka DK-8 od Sztabina do Augustowa (z obwodnicą Białobrzeg).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony