Partnerzy serwisu:

Zarządzanie różnorodnością w CEMEX Polska

inf. pras. 01.06.2021

Zarządzanie różnorodnością w CEMEX Polska
fot. mat. pras.
Różnorodność jest jednym z głównych filarów CEMEX w budowaniu inkluzywnej - włączającej kultury organizacyjnej, która wpływa na zaangażowanie pracowników firmy. W lutym 2013 r. CEMEX został sygnatariuszem Europejskiej Karty Różnorodności. To mobilizacja do systematycznego zarządzania różnorodnością i wdrażania programów uwzględniających potrzeby różnych grup pracowników. Wspierając dynamiczne i różnorodne środowisko pracy, CEMEX oferuje wiele możliwości uczenia się, a także budowania kultury ciągłego doskonalenia oraz innowacyjności w firmie.
W maju 2021 roku w ramach badania Diversity IN Check przeprowadzanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (Koordynatora Karty Różnorodności w Polsce), CEMEX znalazł się na liście pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce. Wyróżnienie to stanowi potwierdzenie poziomu dojrzałości firmy w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania włączającej organizacji.

– Pracownicy CEMEX reprezentują szeroką gamę doświadczeń, poglądów, środowisk, pochodzenia, rozmaitych kultur, czy też grup wiekowych. To kim jesteśmy, jak się zachowujemy i według jakich wartości działamy, wpływa również na atmosferę pracy w CEMEX oraz na to, jak jesteśmy postrzegani przez klientów – mówi Iwona Wojtasik, dyrektor Zarządzania Ludźmi i Organizacją CEMEX Polska. – Na różnorodność patrzymy nie tylko z perspektywy pracowników lub kandydatów do pracy w naszej firmie, ale również pod kątem dostosowania naszej oferty wartości do różnorodnych klientów, jak również wpływu społecznego na nasze lokalne różnorodne społeczności – dodaje.

Jedną z podstawowych wartości CEMEX jest uczciwe działanie. Etyka w biznesie oraz wewnątrz firmy to fundament wartości CEMEX. Firma dba o to, aby każdy pracownik miał zdrowe oraz bezpieczne środowisko pracy, oparte na szacunku i zrozumieniu. Co roku organizowane są ankiety pracownicze „Badania Zaangażowania”, podczas których pracownicy mają możliwość ocenienia swojego miejsca pracy oraz wskazania obszarów, w których firma powinna się dalej rozwijać, również w odniesieniu do wielu wymiarów różnorodności. W pierwszym kwartale 2021 r. powstał również nowy program rozwojowy Akademia Lidera CEMEX. Szkolenie to prowadzone jest w formule online i porusza tematy m. in. dotyczące inkluzywnego przywództwa, w tym różnorodności oraz współpracy w zespołach, prawa pracy, etyki, innowacyjności, zdrowia i bezpieczeństwa pracowników.

W ramach zarządzania różnorodnością w CEMEX, istnieje Forum Kobiet skupiające kobiety z firmy w projekcie rozwojowym, którego celem jest wspieranie ich w życiu zawodowym i osobistym. W CEMEX działa również Klub 50+, którego aktywność skupia się na promocji idei dzielenia się wiedzą i doświadczeniami zawodowymi. Pracownicy CEMEX współpracują także z Fundacją Business Boutique i biorą aktywny udział w programie mentoringowym „Pod rękę”, podczas którego występują w rolach Mentee lub Mentorów. Podczas organizowanych spotkań, uczestnicy wymieniają się zdobytą wiedzą i doświadczeniem pochodzącym z firm z całej Polski. CEMEX wspiera również kobiety na uczelniach, gdzie pracownice CEMEX starają się inspirować i zachęcać studentów do rozwoju w branży budowlanej.

Każdy pracownik CEMEX ma dostęp do szerokiej gamy dodatkowych świadczeń, podzielonych na 6 kategorii: Twoje Zdrowie, Twoja Przyszłość, Twoja Rodzina, Twoje Osiągnięcia, Twój Zysk i Twoje Usługi. Benefity są tak skonstruowane, aby zaspokajały potrzeby różnorodnych grup pracowników. Każdy może wybrać spośród nich te, które w danym czasie i sytuacji indywidualnej pracownika są dla niego potrzebne.

CEMEX na co dzień dąży do podkreślenia znaczenia istotności różnorodności w firmie, poprzez prowadzenie licznych kampanii, spotkań czy publikacji. Celem tych działań jest budowanie świadomości na temat różnorodności i jej wielu wymiarów, a także tworzenie przyjaznego i tolerancyjnego środowiska pracy, pozwalającego na rozwój potencjału każdego pracownika.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony