Partner serwisu

Zbliża się otwarcie trzech odcinków S19 na Podkarpaciu

Elżbieta Pałys 07.11.2021

Zbliża się otwarcie trzech odcinków S19 na Podkarpaciu
fot. GDDKiA
Na przełomie listopada i grudnia kierowcy mają pojechać trzema odcinkami S19 w województwie podkarpackim. Do ich dyspozycji trafi w sumie ponad 28 km drogi ekspresowej.
Mowa o trasie między węzłami Rudnik nad Sanem i węzłem Kamień. To trzy odcinki realizacyjne. – Aktualne na poszczególnych odcinkach trwają jeszcze ostatnie próby i odbiory – informuje Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału GDDKA.

Pierwszy z planowanych do oddania odcinków, tj. Rudnik nad Sanem – Nisko Południe liczy ok. 6,5 km. Trasa zaczyna się węzłem na przecięciu z drogą krajową nr 77 oraz obwodnicą Stalowej Woli i Niska a kończy na węźle Nisko Południe, gdzie krzyżuje się z istniejącą drogą krajową nr 19. W ramach inwestycji powstały dwa węzły: Rudnik nad Sanem i Nisko Południe.Wyświetl większą mapę

Wykonawcą jest Strabag, a rolę projektanta pełniła Ivia. W tym tygodniu wojewoda podkarpacki wydał pozwolenie na użytkowanie dla tego odcinka.

Kolejny odcinek, Nisko Południe – Podgórze liczy ponad 11,5 km. Wykonawcą jest konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona, a projektantem Promost Consulting. Ten fragment trasy zaczyna się na węźle Nisko Południe (sam węzeł nie jest przedmiotem kontraktu) a kończy na węźle Jeżowe (Podgórze), który również nie jest częścią tego kontraktu.

Wspomniany węzeł został zaplanowany jako część kolejnego szykowanego do oddania odcinka, tj. Podgórze (w. Jeżowe) – Kamień o długości 10,3 km. W ramach tego odcinka powstanie także węzeł Nowa Sarzyna. Wykonawcą tego fragmentu trasy jest Budimex.

W sąsiedztwie odcinków, które niebawem mają być oddane do użytku w realizacji są kontrakty Kamień – Sokołów (od południowej strony), który zgodnie z umową ma być budowany do kwietnia 2022 r. Na koniec wrześnie tego roku zaawansowanie finansowe wynosiło 80 proc. Wykonawcą jest Budimex.

Z kolei fragment łączący się z planowanymi do oddania od strony północnej, czyli Zdziary – Rudnik na koniec października był zaawansowany w 85 proc. Buduje go firma Mosty Łódź. Pierwotny termin zakończenia robót planowany był na drugą połowę października tego roku.

Cała trasa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i rezerwę pod trzeci pas.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony