Partnerzy serwisu:

Dużo pytań dotyczących Via Baltica – termin składania ofert przesunięty

Redakcja 16.09.2019

Dużo pytań dotyczących Via Baltica – termin składania ofert przesunięty
fot. GDDKiA
GDDKiA zdecydowała się na przedłużenie terminu składania ofert w dwóch ostatnich przetargach na budowę S61. Jest to wynikiem… zbyt dużej liczby pytań od potencjalnych wykonawców. Nowy termin wydłuża czas trwania ogłoszenia o prawie dwa tygodnie – z 20 września na 4 i 7 października.
Przedmiotem przetargów są odcinki: Podborze – Śniadowo długości 19,5 km i Suwałki – Budzisko z obwodnica Szypliszek – 24,5 km. Przetarg prowadzi białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Powtórzone przetargi

Rozpoczęte w sierpniu przetargi były ponownymi ogłoszeniami skierowanymi do firm, ponieważ na obu tych odcinkach doszło do rozwiązania umowy z poprzednimi wykonawcami. Na odcinku Podborze – Śniadowo była to firma Rubau i według pierwszego planu do ukończenia tego fragmentu miało dojść w listopadzie 2020 roku. Podobnie było z odcinkiem Suwałki – Budzisko: tam również wykonawca, to znaczy firma Impresa Pizzarotti, wycofał się na etapie projektowania.

Setki chętnych

W połowie sierpnia ogłoszono nowe przetargi, które miały zakończyć się 20 września. Zainteresowanie było jednak tak duże, że drogowcy nie poradzą sobie z odpowiedziami na wszystkie w założonym terminie. W obu przetargach w grę wchodzą setki pytań. GDDKiA chce się z nimi uporać do 4 i 7 października. 

Droga o kluczowym znaczeniu

Droga ekspresowa S61 tworzy korytarz transportowy Via Baltica, a także łączy się z drogą ekspresową S8 Wrocław – Warszawa – Białystok. Ma ona zatem znaczenie nie tylko dla sieci dróg w Polsce, ale także dla transportu europejskiego. Jednym z jej zadań będzie przejęcie ruchu tranzytowego pomiędzy krajami bałtyckimi i Europą Zachodnią. W tym kontekście szczególne znaczenie będzie miał odcinek Suwałki – Budzisko, który łączy bezpośrednio polską sieć dróg ekspresowych z siecią dróg państw nadbałtyckich.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony