Partnerzy serwisu:

ZDW Bydgoszcz pracuje nad aktualizacją dokumentacji dla trasy Stolno – Wąbrzeźno

Franciszek Wolski 23.08.2019

ZDW Bydgoszcz pracuje nad aktualizacją dokumentacji dla trasy Stolno – Wąbrzeźno
fot. Łukasz Piecyk/UM Woj. Kujawsko-Pomorskiego
Nadal nie wiadomo kiedy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy podejmie konkretne kroki w stronę znalezienia wykonawcy dokończenia prac na budowie drogi wojewódzkiej nr 548 ze Stolna do Wąbrzeźna. Jak informuje – obecnie trwają prace nad aktualizacją dokumentacji.
Zerwanie umowy

Przypomnijmy. W kwietniu br. pojawiła się informacja, że bydgoski ZDW odstępuje od umowy z firmą Trakcja PRKiI dotyczącą gruntownej przebudowy DW-548 Stolno Wąbrzeźno (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Powodem miało być to, że wykonawca w ciągu dwóch lat trwania kontraktu wykonał zaledwie 31% zakresu robót.

Następnie Trakcja PRKiI zdementował te informacje w wydanym komunikacie wyrażając nadzieję, na dalsze kontynuowanie współpracy, które jej zdaniem było najlepszym rozwiązaniem dla tej inwestycji (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Ostatecznie, zgodnie z informacją z końcówki maja br., również i wykonawca przekazał wiadomość o odstąpieniu od umowy (więcej informacji można znaleźć tutaj).

Po tym całym zamieszaniu pewne było to, że konieczne jest ogłoszenie przez zarządcę kujawsko-p 292.html omorskich dróg wojewódzkich nowego przetargu, którego celem będzie znalezienie nowego podmiotu, który podejmie się temu zadaniu.

Infrastruktura w fatalnym stanie

Trasa, która jest przedmiotem przedsięwzięcia, początek ma zaraz przy skrzyżowaniu z DK-91 i prowadzi dalej na wschód, po drodze łącząc się z węzłem „Lisewo” na autostradzie A1, aż do Wąbrzeźna. Jej przebudowa jest największą inwestycją na drogach wojewódzkich.

Na realizację projektu czekają kierowcy, ponieważ z uwagi na połączenie z A1 droga ta jest bardzo istotna, oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości, których bezpieczeństwo jest narażone ze względu na infrastrukturę będącą od lat w fatalnym stanie.

Sytuacja ma się oczywiście poprawić, a droga ma docelowo mieć wysoką jakość. – Przebudujemy tę drogę w oparciu o najlepsze standardy. W ramach inwestycji jezdnia zostanie wzmocniona i otrzyma szerokość 7 metrów. Wzdłuż całej drogi zbudujemy drogę rowerową. W ramach zadania powstaną też ronda, nowe skrzyżowania, oświetlone przejścia dla pieszych, parkingi, miejsca do kontroli tirów (kontrola wagi i stanu technicznego) – podaje zarządca infrastruktury.

Niestety w tej chwili nie wiadomo nawet kiedy podjęte zostaną konkretne korki formalne ze strony zamawiającego. – Wyboru nowego wykonawcy musimy dokonać w oparciu o ustawę o zamówieniach publicznych, która szczegółowo określa szereg niezbędnych działań do ponownego ogłoszenia przetargu. To czasochłonny etap zadania. Zakończyliśmy inwentaryzację placu budowy (czyli obecnego stanu tej drogi) i pracujemy nad aktualizacją dokumentacji, w tym szeregu uzgodnień. Przygotowujemy specyfikację istotnych warunków zamówienia, a kolejnym etapem będzie ogłoszenie postępowania przetargowego – komentuje ZDW Bydgoszcz.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony