Partnerzy serwisu:

ZDW Łódź planuje prace na DW-784 łączącej z woj. śląskim

Kasper Fiszer 13.07.2020

ZDW Łódź planuje prace na DW-784 łączącej z woj. śląskim
Przebudowana droga nr 785 w pow. radomszczańskimfot. ZDW Łódź
Województwo łódzkie zapowiada kolejne inwestycje drogowe w powiecie radomszczańskim. W tym roku ma zostać przeprowadzone niewielkie zadanie polegające na budowie chodnika, a w dalszej kolejności zrealizowana będzie przebudowa niespełna 3-kilometrowego odcinka drogi nr 784. To trasa łącząca Radomsko z leżącą w województwie śląskim Świętą Anną.
Po zakończeniu prac na drodze wojewódzkiej nr 785 w powiecie radomszczańskim Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi zapowiedział przeprowadzenie kolejnych inwestycji w tej części regionu. Mają one dotyczyć drogi nr 784, 31-kilometrowej trasy łączącej województwa łódzkie i śląskie. Droga zaczyna się w Radonmsku na węźle z DK-91, a kończy w Świętej Annie w powiecie częstochowskimm, gdzie dociera do DW-793.

Budowę chodnika wybrali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego

Pierwsze, mniejsze przedsięwzięcie to budowa chodnika w miejscowości Gidle. Prace prowadzone będą w związku z wyborem odpowiedniego projektu w ramach regionalnego budżetu obywatelskiego „Łódzkie na plus”. – Trwają również przygotowania do rozbudowy tej drogi na odcinku Stanisławice – Pławno – mówi Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Chodnik w Gidlach ma mieć długość ok. 500 m. Wartość inwestycji to ok. 500 tys. zł, a roboty mają zakończyć się we wrześniu tego roku. ZDW zawarł już umowę z wykonawcą.

Duża rola wjazdów do województwa

Większa z inwestycji ma objąć ok. 2,7 km trasy. Służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego poinformowały nas także, że planowana jest budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Piotrkowskiej w Przedborzu.

Jak mówi Marcin Nowicki, wyremontowana na pewnym odcinku DW-785 i przeznaczona do modernizacji DW-784 łączą sąsiednie regiony z powiatowym Radomskiem. – Tam zaś krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne, chociażby powstająca autostrada A1 czy droga krajowa nr 42 – mówi nasz rozmówca. Dodaje, że od wielu lat ZDW remontuje podobne wjazdy do województwa łódzkiego, w tym inne fragmenty DW-785 łączącej powiat radomszczański ze świętokrzyską Włoszczową.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony