Partnerzy serwisu:

Żegluga. Nowe połączenie Gdynia – Oslo – Kłajpeda

Magdalena Romanowska 27.03.2021

Żegluga. Nowe połączenie Gdynia – Oslo – Kłajpeda
fot. Port Gdynia
W Gdyni został uruchomiony oddział norweskiej Firmy ViaSea Shipping AS, a co za tym idzie, powstało nowe połączenie żeglugowe Gdynia- Oslo-Kłajpeda. Jest to kolejna linia łącząca Gdynię z krajami bałtyckimi. Od 19 marca jest obsługiwana przez jednostkę Greetje w cyklu cotygodniowym.
Viasea to norweski operator połączeń morskich shortsea, oferujący rozwiązania typu door-to-door w Europie Północnej. Firma rozszerza swoją działalność. W związku z tym w marcu, otworzyła nowe oddziały w Gdyni i Kłajpedzie (Litwa). W styzniu natomiast firma firma z siedzibą w Norwegi biuro w Moss (Wielka Brytania). Posiadają siedzibę również w Rotterdamie (Holandia). Połączenia na morzu bałtyckim będą w 100 proc. obsługiwane przez firmę Viasea.
Nowa linia z bezpośrednimi zawinięciami do BCT Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni jest obsługiwana w cyklu tygodniowym od 19 marca br. przez jednostkę Greetje.

Jak podaje Port Gdynia, usługi short sea z Gdyni i Kłajpedy do Norwegii to bardzo ważna usługa dla eksportu z północnej części Europy.

– Otwarcie własnych oddziałów w Gdyni czy w Kłajpedzie pozwoli dobrze zadbać o naszych obecnych klientów, a także rozwinąć działalność i umocnić pozycję w tym obszarze – mówi, cytowany w komunikacie, Dyrektor Zarządzający Viasea Shipping, Morten Pettersen.

Porty będą obsługiwane przez Viasea w następującym harmonogramie – Gdynia BCT (piątek/sobota) – Oslo (poniedziałek) – Kłajpeda (czwartek) – Gdynia BCT (piątek)

W przeładunkach kontenerów Port Gdynia utrzymuje tendencje wzrostowe w pierwszym kwartale 2021 roku. Przeładunki rosną, mimo pandemii i spowolnienia gospodarczego. W okresie styczeń – luty 2021 r. przeładowano 153898 TEU, co w porównaniu do wyniku z tego samego okresu w 2020 r. – 140067 TEU – jest wzrostem o 9,9 proc. w przeładunku kontenerów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony