Partner serwisu

„Żegnamy pandemię”. Przedsiębiorcy zachęcają do szczepień

Redakcja/inf. pras. 05.05.2021

„Żegnamy pandemię”. Przedsiębiorcy zachęcają do szczepień
fot. PIG
Pod hasłem #ZegnamyPandemie Północna Izba Gospodarcza zainaugurowała kampanię zachęcającą pracodawców i pracowników do szczepień przeciwko COVID-19. Akcja ruszyła w środę w środę. Ma między innymi przeciwdziałać szczepionkowym mitom.
– Statystyki pokazują, że grupa wątpiących w skuteczność szczepień i mających wątpliwości natury zdrowotnej i ideologicznej jest wciąż duża. Inicjując kampanię, chcemy, by gospodarcze autorytety regionu zaapelowały do przedsiębiorców o promocję szczepień wśród pracowników, a do pracowników o to, by słuchać lekarzy i mądrych ludzi, a nie teorii spiskowych mnożących się w Internecie – wskazuje Izba.

Zainaugurowana w środę 5 maja kampania będzie trwała dwa tygodnie. Każdego dnia w mediach społecznościowych Północnej Izby Gospodarczej oraz firm zrzeszonych w Izbie publikowane będą filmy przedstawiające zachodniopomorskie osobowości świata biznesu zachęcające do szczepienia się.

W kampanii bierze udział siedemnastu ambasadorów – w tym członkowie Prezydium Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

– Zaprosiliśmy wspaniałe osobowości świata biznesu, autorytety w swoich sektorach gospodarczych, wspaniałe osoby, które tak jak Północną Izbę Gospodarczą – łączy przeświadczenie, że szczepienia pomogą nam szybko wrócić do normalności. Mamy dość pandemii, mamy dość lockdownów i dość promocji teorii spiskowych, które sprawiają, że posuwamy się do przodu z procesem szczepień wolniej niż powinniśmy. Jestem dumna i bardzo dziękuje wszystkim przedsiębiorcom za udział w kampanii i mądre słowa, jakie wypowiadają podczas filmów. Żegnamy pandemię. Mam nadzieje, że na zawsze – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Północna Izba Gospodarcza organizując kampanię „#ZegnamyPandemie” zachęca przedsiębiorców do szczepienia się, promocji szczepień wśród pracowników oraz – jeżeli to możliwe – do organizowania punktów szczepień w zakładach pracy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport