Partnerzy serwisu:

Zielona Góra ma już pieniądze na obwodnicę

Elżbieta Pałys 03.08.2017

Zielona Góra ma już pieniądze na obwodnicę
fot. Radosław Drożdżewski, commons.wikimedia.org, GNU FDL (6)
Dziś w Warszawie prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki podpisał umowę o dofinansowanie budowy południowej obwodnicy. Miasto dostało 114 mln zł.
Dofinansowanie zostało przyznane w ramach działania 4.2 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Po pierwszym rozstrzygnięciu konkursu o unijne dotacje wniosek Zielonej Góry nie został zakwalifikowany do dofinansowania. Miasto odwołało się i ten krok zakończył się sukcesem.

Dziś, formalnie potwierdzony został fakt, że miasto otrzyma pieniądze. Umowa na dofinansowanie obwodnicy była jedną z dziesięciu, na które dziś podpisano umowy i jedyną w zakresie infrastruktury drogowej. Pozostałe dotyczyły inwestycji w transport miejski.

Na podstawie zawartej dziś umowy Zielona Góra otrzyma 114 mln zł. Cały projekt jest wart 152 mln zł. Będzie polegał na budowie obwodnicy o długości 12,7 km. Będzie to droga krajowa, jednojezdniowa.
Realizacja obwodnicy, która pozwoli na swobodne przemieszczanie się na kierunku wschód – zachód i odciąży tzw. Trasę Północną jest planowana na lata 2018 – 2023.

Do tej pory, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko podpisanych zostało 117 umów. Jak mówił podczas dzisiejszej uroczystości Przemysław Gorgol, dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych, kolejnych 60 wniosków o dofinansowanie jest obecnie weryfikowanych.

Kolejne umowy o dofinansowanie budowy infrastruktury drogowej mają być podpisane we wrześniu. Będą dotyczyły inwestycji realizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony