Partnerzy serwisu:

Zielone światło dla obwodnicy Włoszczowy

inf. pras. 08.08.2018

Zielone światło dla obwodnicy Włoszczowy
fot. Michaelus, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org
Ponad siedem kilometrów długości będzie miała obwodnica Włoszczowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 786. Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wniosek inwestora, czyli Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, dotyczący realizacji I etapu projektu układu obwodnicowego Włoszczowy. Dzięki temu ŚZDW będzie mógł wystąpić o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji.
Pierwszy etap projektu pod nazwą „Układ obwodnicowy miasta Włoszczowa – budowa obwodnicy miasta Włoszczowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 786 wraz z połączeniem z drogą wojewódzką nr 742 i 785/Etap I – Obwodnica Włoszczowy w ciągu DW-786”, zakłada budowę drogi o długości 7 kilometrów 395 metrów z dwoma pasami ruchu o szerokości 3,5 metra każdy oraz poboczami o szerokości 1,5 metra. Trasa będzie miała charakter drogi GP, czyli będzie to droga główna ruchu przyspieszonego. Tam, gdzie będzie tego wymagało bezpieczeństwo pieszych, wzdłuż powstaną też chodniki.


Wyświetl większą mapę
Projektowana obwodnica w formie rond będzie powiązana z drogą wojewódzką nr 786 (ul. Czarneckiego oraz ul. Partyzantów), z drogą wojewódzką nr 742 (ul. Jędrzejowska), drogą powiatową 0227T (ul. Wiśniowa), drogą powiatową 0247T (ul. Koniecpolska) oraz drogą gminną 397019T (ul. Śląska).

Planowana inwestycja jest przykładem dobrej współpracy między samorządami. Wcześniej na podstawie zawartego porozumienia z Zarządem Województwa, Powiat Włoszczowski i Gmina Włoszczowa wspólnie sfinansowały przygotowanie studium wykonalności projektu wraz z opracowaniem programu funkcjonalno-użytkowego oraz uzyskaniem decyzji środowiskowej.

Dzisiejsza uchwała Zarządu Województwa pozwoli Świętokrzyskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich na uruchomienie całej procedury związanej z budową drogi, czyli na wystąpienie o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji (tzw. ZRID).

Inwestycja będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Jej szacunkowy koszt oceniony został na 60 mln złotych (wykupy gruntów i prace budowlane). Projekt będzie współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. I ma być sfinalizowany do końca 2020 roku.

Pierwsza część układu obwodnicowego miasta w ciągu drogi 786 będzie miała 7,4 km. Razem z II etapem, który obejmuje wylot na Przedbórz, drogowa opaska wokół Włoszczowy będzie miała 11,5 km. Nie tylko usprawni ruch pojazdów, ale spowoduje jego „wyprowadzenie” poza centrum miasta.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony