Partnerzy serwisu:

Zielone światło dla S17 w okolicy Góraszki

Leonard Dolecki 15.02.2018

Zielone światło dla S17 w okolicy Góraszki
fot. GDDKiA
Wojewoda mazowiecki wydał pierwszą z dwóch decyzji ZRID dla drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Kołbieli. Dotyczy ona odcinka o długości ok. 1,6 km w sąsiedztwie lotniska w Góraszce.
Wydanie przez wojewodę decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) umożliwia przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej. Wykonawca inwestycji, po przekazaniu placu budowy, będzie mógł rozpocząć prace.

Zielone światło otrzymał odcinek zaczynający się za węzłem Lubelska i prowadzący dalej w stronę Kołbieli. Jego długość to ok. 1,6 km i leży on w sąsiedztwie lotniska w Góraszce.

Wyświetl większą mapę

Cały fragment od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli (15,151 km) ma zostać ukończony w III kwartale 2019 roku. Jego wykonawcą jest konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Kontrakt na jego realizację w formule „projektuj i buduj” został podpisany w styczniu 2016 roku. Jego wartość to 396,416 mln zł.

Na decyzję ZRID czekają kolejne odcinki S17. W tym obwodnica Kołbieli. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad – w marcu zielone światło ma dostać dalsza część drogi ekspresowej, która prowadzi do początku obwodnicy Kołbieli.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony