Partnerzy serwisu:

Zmarł Jerzy Gajewski, założyciel i prezes NDI

Redakcja 28.12.2020

Zmarł Jerzy Gajewski, założyciel i prezes NDI
fot. NDI
Jerzy Gajewski (15.08.1950 – 26.12.2020) to wybitny pomorski przedsiębiorca i menedżer. Założyciel i Prezes Grupy NDI działającej na rynku budowlanym, której spółki w ciągu ostatnich 30 lat zrealizowały wiele znaczących inwestycji w Polsce. Wśród najważniejszych można wymienić północny odcinek autostrady A1, rewitalizację centrum Sopotu, budowę hoteli sieci Sheraton, Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, projekty hydrotechniczne, infrastrukturalne oraz kolejowe i tramwajowe na terenie całej Polski.
Urodzony w Gdańsku. Absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Elektrycznym. Doświadczenie w zakresie przygotowywania i realizacji procesów inwestycyjnych oraz menedżerskie zdobywał zarówno w Polsce, jak i w Iraku i Kuwejcie, gdzie pracował w latach 1977 – 1990.

W 1991 roku założył firmę NDI SA, zalążek dzisiejszej Grupy NDI. Spółki Grupy wielokrotnie zdobywały prestiżowe wyróżnienia biznesowe, w tym Diamenty Forbesa, a sam Jerzy Gajewski również wielokrotnie był nagradzany za swoją działalność biznesową. W 2013 roku został laureatem Złotego Oxera, nagrody Pracodawców Pomorza przyznawanej za podejmowanie najtrudniejszych wyzwań w budownictwie i wychodzenie w swojej działalności poza utarte schematy.

W 2016 roku otrzymał nagrodę specjalną Budowniczy Pomorza za całokształt osiągnięć i wybitne usługi w procesie pozytywnego zmieniania społeczno-gospodarczego Pomorza. W 2017 roku uhonorowany został tytułem Polskiego Herkulesa przyznawanego przez Radę Programową Builder za szczególne dokonania dla rozwoju nowoczesnego budownictwa w Polsce oraz wyjątkową postawę zawodową.

Prezes Gajewski był jednym z założycieli i współorganizatorów Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, mecenasem kultury i sportu. Całe swoje życie zawodowe zaangażowany był też w działalność charytatywną, wspierając wiele inicjatyw zarówno w ramach Grupy NDI, jak i prywatnie.

Niezwykle charyzmatyczny, był mentorem dla wielu młodych ludzi budujących własny dorobek zawodowy.

 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony